REKLAMA

Narodowcy zrywają z Kukizem? Kowalski rezygnuje

  • Autor: TM
  • 24 sierpnia 2015 09:29
Narodowcy zrywają z Kukizem? Kowalski rezygnuje Marian Kowalski zrezygnował ze współpracy z Pawłem Kukizem. Fot. youtube

Były kandydat na prezydenta Marian Kowalski zrezygnował ze współpracy z Pawłem Kukizem. Na jego listach zamiast antysystemowców są politycy PO i Palikota - twierdzi.

Na Facebooku lider Ruchu Narodowego ujawnił kulisy współpracy z Pawłem Kukizem.

Współpraca ta trwa od kilku miesięcy, a na zaledwie dwa miesiące jakie zostały do wyborów parlamentarnych wciąż nie zostały wyłonione listy - twierdzi Kowalski.

Na listach PO, lewica i Ruch Palikota

Dodaje, że wielu działaczy konserwatywnych, wolnościowych czy narodowych, nie przeszła eliminacji.

Ci ludzie, którzy odważnie od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości, choć grozi za to więzienie, są usuwani z list, a na ich miejsce wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy, a nawet Ruchu Palikota - tłumaczy Kowalski.

Były kandydat na prezydenta swoją decyzję o rezygnacji ze startu z list Kukiza tłumaczy właśnie sytuacją w tworzonym przez niego ruchu.

Kowalski apeluje do Kukiza

- Na znak solidarności z tymi ludźmi z różnych środowisk, którzy od wielu lat głoszą poglądy znienawidzone przez wrogów Polski. Nie byłbym w porządku wobec siebie, gdybym został posłem, wiedząc, że wiele osób, które mają kwalifikacje został odrzuconych. Nigdy bym sobie nie wybaczył takiego postępowania - mówi.

Nagranie Kowalskiego kończy się apelem do Pawła Kukiza.

- Niech ma pan odwagę wziąć długopis do ręki i stworzyć listy wyborcze. Albo startujemy razem, albo proszę powiedzieć, że nie ma dla nas miejsca na tych listach. Mam nadzieję, że spotkamy się w lepszych czasach – kwituje narodowiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA