REKLAMA

Narodowe Centrum Kultury bez dyrektora. Mutor rezygnuje

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 sierpnia 2016 14:24
Narodowe Centrum Kultury bez dyrektora. Mutor rezygnuje Mutor objął stanowisko dyrektora NCK w lutym tego roku (fot. MKiDN)

• Marek Mutor zrezygnował ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Kultury.
• Rezygnacja jest motywowana względami osobistym - informuje resort kultury.

Mutor objął stanowisko dyrektora NCK w lutym tego roku w związku z koniecznością realizacji pilnych zadań instytucji: organizacji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski oraz udziału w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Od lutego do sierpnia Narodowe Centrum Kultury realizowało kilkaset projektów kulturalnych. Ponadto w NCK uporządkowano wiele wewnętrznych procedur instytucji.

Czytaj też: Rząd Beaty Szydło doceniony. Prestiżowa nagroda za program 500 plus

"Marek Mutor złożył rezygnację z powodów osobistych. Zamierza wrócić do pracy w Ośrodku „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, instytucji wspólnie prowadzonej przez MKiDN oraz samorząd wrocławski, aby realizować projekt budowy sieci instytucji zajmujących się historią ziem zachodnich i północnych oraz rozwijać działalność nowo powstałego Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu" - informuje ministerstwo w komunikacie.

Piotr Gliński zamierza powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora NCK Elizie Dzwonkiewicz, dotychczasowemu zastępcy dyrektora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA