REKLAMA

Nepotyzm? Rodziny ministrów muszą gdzieś pracować

  • Autor: bad
  • 21 marca 2016 14:26
Nepotyzm? Rodziny ministrów muszą gdzieś pracować Stanisław Karczewski broni zmian kadrowych PiS. (fot. Sławomir Kaczorek/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

- Zdarza się od czasu do czasu, że takie zatrudnienia sprawiają tego typu odczucia, ale przecież (oni) muszą gdzieś pracować – powiedział marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, odpowiadając na zarzut nepotyzmu przy zatrudnieniu żony Zbigniewa Ziobry w państwowej spółce.

Patrycja Kotecka, żona ministra Ziobry dostała posadę dyrektora marketingu w spółce zależnej od państwowego PZU, czyli Link4. Zdaniem marszałka Senatu to dobra zmiana, ponieważ Kotecka jest fachowcem. Jest dziennikarzem i będzie zajmowała się promocją.

W jego opinii nie ma mowy o nepotyzmie. - Zdarza się od czasu do czasu, że takie zatrudnienia sprawiają tego typu odczucia, ale przecież (oni) muszą gdzieś pracować - tłumaczył Karczewski.

W lutym Stanisław Karczewski w podobny sposób bronił nominacji byłych polityków PiS, Marcina Mastalerka i Adama Rogackiego. Pierwszy dostał posadę w PKN Orlen, drugi - w spółce PL.2012+, która zarządza PGE Narodowym.

Oni sobie dobrze poradzą

Karczewski odnosił się także do zmian kadrowych dokonanych przez PiS m.in. w stadninach koni arabskich w Janowie Podlaskim i Michałowie.

- Oni sobie dobrze poradzą, proszę mi wierzyć - zapewniał Karczewski. - A wcale nie jest takie oczywiste, że ci, którzy mają bardzo długie doświadczenie, nie popełniają błędów - dodał, nawiązując do odsuniętych prezesów stadnin. Ci pożegnali się z dotychczasową pracą m.in. z powodu śmierci jednej z klaczy. Tymczasem kilka dni temu poinformowano, że 17 marca w stadninie w Janowie Podlaskim padł kolejny koń, klacz Preria. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • żenujące 2016-03-21 19:09:23
    "Oni" sobie nie poradzą. Oni czyli 28 letni chłopak który nie skończył nawet technikum hodowlanego, nigdy nie wyhodował konia a jest zarządzającym w stadninie w Janowie(za to ma doświadczenie jako handlarz końmi, czy to nie zapala czerwonej lampki ?). Dziewczyna 30lat, która dopiero skończyła zootechnikę i prowadziła stajenkę na 7 koni. Co oni mogą wiedzieć o programie hodowlanym obu stadnin ? Poprzednicy uczyli się tego tylko około 20 lat !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA