REKLAMA

Neumann: Donald Tusk to idealny kandydat na prezydenta

 • Autor: GP
 • 18 lipca 2016 13:11
Neumann: Donald Tusk to idealny kandydat na prezydenta Sławomir Neumann, polityk PO na spotkaniu poświęconym nowej propozycji gospodarczej Platformy. (fot.:facebook.com/slawekneumann)

● Sławomir Neumann (PO) przekonuje, że Donald Tusk ma realne szanse zostać kandydatem opozycji na prezydenta w 2020 roku.
● W jego ocenie wszystko zależy od samego Tuska.
● Politycy spekulują, jakie są możliwe scenariusze przyszłości byłego polskiego premiera.

W poniedziałek (18 lipca) wrócił temat przyszłości Donalda Tuska. Od pewnego czasu trwają spekulacje dotyczące tego, co były polski premier może zrobić w 2017 roku. Część polskiego establishmentu politycznego pyta już otwarcie, czy jest dla niego miejsce w krajowej polityce.

- Donald Tusk to idealny kandydat na prezydenta - mówił Sławomir Neumann w internetowym wywiadzie "Rzeczpospolitej". Neumann podkreśla jednak, że taka decyzja po pierwsze zależy od Donalda Tuska, a po drugie na jej podjęcie jest jeszcze zbyt wcześnie.

- Tusk byłby kandydatem akceptowalnym przez większość środowisk poza PiS-em i takich kandydatów należy szukać - mówi polityk PO.

W połowie lipca 2016 roku Ryszard Petru (Nowoczesna) wyraził swoje zainteresowanie tematem przyszłości Donalda Tuska. Jednak miał on na myśli szanse Tuska na kolejną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Petru określił nawet, że o ile teraz politycy opozycji trzymają kciuki za Tuska, liczą że i on będzie za nich trzymał kciuki.

- On nie ma innego wyjścia - mówił o przyszłych działaniach Tuska w kontekście Brexitu lider Nowoczesnej. - Unia wybierze go na kolejną kadencję, bo inaczej przyznałaby się do porażki.

Jeśli Donald Tusk zostanie wybrany w 2017 roku na drugą kadencję w Brukseli, jego start w wyborach w 2020 nie jest niemożliwy. Sprawowanie urzędu szefa Rady Europejskiej trwa dwa i pół roku, co kończyłoby urzędowanie Tuska w UE w 2019.

Należy też pamiętać, że poparcie polskiego rządu dla Tuska w 2017 nadal jest możliwe, mimo sceptycznych głosów części środowiska politycznego PiS.

- Tusk prowadzi Radę Europejską, unikając błędów wielu polityków europejskich - mówi w połowie lipca 2016 r. polityk PiS, europoseł Kazimierz Ujazdowski. - W interesie Polski jest utrzymanie polskiego polityka na tym stanowisku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (10 komentarzy)

 • Viki 2016-08-17 23:17:11
  tusku razem z komoruskim-szogunem ,bolkiem-kapusiem i kwachem-alkoholikiem nadają się do CYRKU!!! Bo towarzystwo ŚMIECHU WARTE!!! Szkoda tylko że kosztem nas POLAKÓW!!!
 • patriota 2016-07-19 13:01:12
  Do prawica: Czy Donald Tusk będzie chciał kandydować na Prezydenta RP Państwa teoretycznego? Wątpię! Nie zmienicie faktu iż to Polak z ramienia Platformy Obywatelskiej, czym może się pochwalić PiS(Kaczyński 30lat prowadząc prawice, jest w Unii zerem nic tej zapadłości nie zmieni) .
 • niewitka 2016-07-19 12:46:38
  Do wróżka: Pożyczył/a sobie widocznie jedno jajeczko od Kaczyńskiego i niemnogą tego ogarnąć, gdyż to wada wrodzona!
 • wróżka 2016-07-19 12:31:39
  Ciekawe co ten Pan zażywa !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Koko 2016-07-19 08:27:19
  Do prawica: D. Tusk jest marnym autorytetem w kraju i w U. E. Mało skutecznym politykiem w rękach skompromitowanej kalerz Niemiec . Ogólnie U. E. wobecbym kształcie długo nie przetrwa. Ktoś przegrany nie powinien być prezydentem pl. I z pewnością nie będzie. Świadomość ludzi rośnie i nie kupią klamkiwych obietnic, sam D. T. jest niewiarygodny jak mało kto. Po za tym nic nie ma do zaoferowania. Lansowany przez niemiecką kanclerz był po to by pilnować niemieckich interesów. Chyba to widać wyraźnie
 • Koko 2016-07-19 08:09:46
  Do prawiWkomentarzu nid ma mowy o tym że D. Tusk jest członkiem PO ale o tym że PO chce go poprzeć. A jakm poparciem się cieszy to ugrupowanie każdy widzi, myślę że do czasu wyborów prezydenckich całkiem zniknie to ugrupowanie w poważnych sądazach. Amen. Więc kto poprze D. T. ? PIS jeszcze długo porzadzi i prezydent Duda również czy komuś się podibi to czy nie
 • prawica 2016-07-19 07:40:46
  Do Koko : Donald Tusk nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej zaś autorytetem w całej Unii Europejskiej, dziwolągi od zamach nad Trybunał Konstytucyjny PiS widoczne tych podstaw nie rozumieją! Jak widać Donald Tusk na chwilę obecną posiada olbrzymie poparcie społeczne w tym zakresie, gdyby chciał w przyszłości być Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej!
 • Ewa 2016-07-18 15:57:04
  Panie Neumann idź Pan do dobrego psychiatry złodziej sprzedawczyk który znajdował Polskę i Polaków na prezydenta idź Pan do dobrego lekarza bo ten Pana oszukuje
 • zbyszko 2016-07-18 15:53:59
  Tusk ten oszust na prezydenta to jskas kpina z polaków!!
 • Koko 2016-07-18 15:08:49
  Pan Neumann naprawdę potrafi rozbawić publikę,. Przecież zanim Pan Tusk zostanie preztdenten to PO już nie będzie. :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA