REKLAMA

Neumann: Katarzyna Mrzygłocka i Krystyna Sibińska we władzach klubu PO

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2016 22:08
Neumann: Katarzyna Mrzygłocka i Krystyna Sibińska we władzach klubu PO Szef klubu PO Sławomir Neumann (fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Katarzyna Mrzygłocka i Krystyna Sibińska zostały wybrane na wiceszefowe klubu PO w miejsce Tomasza Siemoniaka i Rafała Trzaskowskiego, którzy ustąpili ze względu na inne powierzone im zadania - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

- Katarzyna Mrzygłocka i Krystyna Sibińska zostały wybrane przez klub (na wiceszefowe) w miejsce kolegów, którzy ustąpili i mają inne zadania w partii - powiedział Neumann po wieczornym posiedzeniu klubu PO.

Szef PO Grzegorz Schetyna mówił dziennikarzom przed posiedzeniem klubu, że rezygnacja Siemoniaka i Trzaskowskiego była ustalona jeszcze wiosną tego roku i wynika z tego, że będą oni "zaangażowani w innych miejscach".

Czytaj też: Siemoniak: Wieczorem zmiany w kierownictwie klubu PO

Pytany, jakie zadania mają być im powierzone Schetyna powiedział, że Siemoniak ma być jako szef rady programowej odpowiedzialny za budowę programu. - Jego doświadczenie chcę także wykorzystać w gabinecie cieni - dodał szef PO.

Z kolei Trzaskowski - jak wyjaśnił Schetyna - będzie miał zadania "warszawskie i związane z gabinetem cieni". Dopytywany, czy będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych, odpowiedział: "będziemy o tym rozmawiać".

Na władze klubu PO składa się kolegium - w którym zasiada szef klubu i ośmiu zastępców - oraz prezydium, w którym zasiada 16 parlamentarzystów.

Wiceszefami klubu - poza Sibińską i Mrzygłocką - są: Andrzej Czerwiński, Waldy Dzikowski, Cezary Grabarczyk, Andrzej Halicki, Joanna Kluzik-Rostkowska, Tomasz Lenz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA