REKLAMA

Neumann: PO zwróci się do marszałka Sejmu ws. powodów odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2017 18:30
Neumann: PO zwróci się do marszałka Sejmu ws. powodów odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej Szef klubu Platformy Sławomir Neumann (fot.:facebook.com/slawekneumann)

PO zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyjaśnienia powodów odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - zapowiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał Komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - wynika z informacji z dwóch nieoficjalnych źródeł w Sejmie. Wcześniej informację tą podał w portal wyborcza.pl. Powody odwołania szefa Straży Marszałkowskiej nie są znane. Według informacji Kancelaria Sejmu ma poinformować o tej sprawie w piątek.

"Jeżeli to się potwierdzi, to będziemy oczywiście pytali o powód odwołania szefa Straży Marszałkowskiej" - powiedział Neumann. Podkreślił, że sejmowi strażnicy "bardzo przyzwoicie" zachowali się podczas niedawnego protestu opozycji. "Nie rozumiem więc tej decyzji. Być może za tę przyzwoitość właśnie, zachowanie się Straży Marszałkowskiej głową zapłacił szef Straży" - dodał przewodniczący klubu PO.

Wystąpienia z pytaniem do marszałka w związku z odwołaniem komendanta Straży Marszałkowskiej nie wyklucza też Nowoczesna. "Myślę, że zawsze warto pytać się marszałka Sejmu jaka była przyczyna takiej decyzji, jeżeli ona miała miejsce" - powiedziała wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kazikspiczki 2017-01-20 10:25:45
    a może dostanie bardziej lukratywne stanowisko za to że próba puczu przebiegła na spokojnie bez pałowania Nie można bić piany nie wiedząc do czego będzie ona przydatna.
  • kkk 2017-01-19 18:55:28
    Moją siostrę również zwolniono z pracy czy PO,.N, zwrócicie się do jej pracodawcy z zapytaniem o przyczyny? Nie ośmieszajcie się.Marszałek ma takie prawo,być może utracił zaufanie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA