REKLAMA

Neumann: Uchwała zaproponowaną przez marszałka nieakceptowalna

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 16:44
Neumann: Uchwała zaproponowaną przez marszałka nieakceptowalna Szef klubu PO Sławomir Neumann (fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

• Szef klubu PO Sławomir Neumann stwierdził, że uchwała zaproponowana przez marszałka Sejmu "jest nieakceptowalna".
• Naszym zdaniem budżet na 2017 r. został uchwalony w sposób niewłaściwy - powtórzył.

"Uchwała jest nieakceptowalna. Natomiast będziemy rozmawiać w ogóle nad procesem i procedurą, czy jakąś formę uchwały przyjąć" - powiedział Neumann.

Ocenił przy tym, że projekt uchwały, którą na popołudniowym posiedzeniu Konwentu Seniorów zgłosił marszałek Kuchciński, to "próba szukania tekstu, który być może rozwiąże problem".

"Ale pamiętajmy cały czas, że to jest tylko jeden z elementów. Ona (uchwała - PAP) mówi o procedurze, ale mamy cały czas budżet, który naszym zdaniem jest w sposób niewłaściwy uchwalony" - dodał szef klubu PO.

"Prace w Senacie (nad budżetem) trwają, zobaczymy jak tam będzie się to jeszcze toczyło, bo jeżeli z Senatu wrócą poprawki jakiekolwiek do tego budżetu nielegalnego, to trudno będzie nie mieć wątpliwości co do procedowania tych poprawek" - zaznaczył polityk PO.

Poinformował, że propozycją Kuchcińskiego zajmie się zarząd krajowy PO. "I będziemy po zarządzie na tę propozycję odpowiadać" - powiedział Neumann.

"Tu nic się nie zmienia, jesteśmy na stanowisku takim jak rano, PiS nie chce znaleźć miejsca, przestrzeni do porozumienia, więc nic się nie zmienia" - dodał Grzegorz Schetyna.

Pytany o to, co stanie się, jeśli Senat przyjmie ustawę budżetową i trafi ona następnie do prezydenta odpowiedział, że będzie to "odpowiedzialność tych, którzy go przejmują, przegłosowują, podpisują"

"My uważamy, że tego budżetu nie ma i ci, którzy gwarantują czy żerują, sankcjonują przestępstwo, będą za to odpowiadać" - powiedział.

Dopytywany o to, czy projekt uchwały marszałka Kuchcińskiego jest dla PO nie do przyjęcia odpowiedział: "tak, nie do przyjęcia".

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował natomiast, że o 16:45 ma odbyć się posiedzenie klubu PO. (

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA