REKLAMA

Neumann: Za niepublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego premier Szydło czeka Trybunał Stanu

  • Autor: PAP/AT
  • 20 maja 2016 11:40
Neumann: Za niepublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego premier Szydło czeka Trybunał Stanu Opublikować wyrok Trybunału to jest pani obowiązek, od tego nie ma ucieczki - powiedział Neumann (fot. twitter.com)

Nie przestrzegacie zasad konstytucji w Polsce. Kłamstwo jest symbolem waszych rządów - mówił podczas debaty dot. informacji rządu ws. komunikatu KE o sytuacji w Polsce Sławomir Neumann (PO). Zwracając się do premier Beaty Szydło powiedział, że za niepublikowanie wyroku TK czeka ją Trybunał Stanu.

"Nie przestrzegacie zasad konstytucji w Polsce, nie publikuje pani wyroku. Czeka na panią Trybunał Stanu pani premier. To są prawdziwe słowa, nie da się przed tym uciec" - podkreślił Neumann.

Dodał, że nie ma "kompromisów w przestrzeganiu prawa". "Na to nie będzie nigdy zgody. Na taki kompromis, że zalegalizujemy wasze łamanie prawa. Nie będzie takiej zgody. Opublikować wyrok Trybunału to jest pani obowiązek, od tego nie ma ucieczki" - powiedział.

Zarzucił rządzącym, że "okłamują swoich sojuszników". "Kłamaliście w Parlamencie Europejskim, okłamujecie Komisję Europejską, okłamujecie naszych sojuszników w Stanach Zjednoczonych, to jest wasza polityka zagraniczna. Za chwilę nikt nie będzie się z wami spotykał. Wyjazdy i zdjęcia z pomnikami na ławeczkach to będzie polska polityka zagraniczna prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość" - zaznaczył.

Nawiązał też do ubiegłotygodniowej wypowiedzi w Sejmie ministra skarbu Dawida Jackiewicza (podczas przedstawiania wyników raportu z rządów koalicji PO-PSL - red) dot. złotego mercedesa, którego miał zażyczyć sobie prezes jednej ze spółek. "To jest symbol, to jest wasz symbol, bo to nieprawdziwy złoty mercedes, bo to kłamstwo, kłamstwo jest symbolem waszych rządów, kłamiecie cały czas" - powiedział Neumann.\

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Komuchy za kratki! 2016-05-22 07:55:14
    Do martin: W tym rolniczej, choć prawda jest taka iż,PSL wraz PiS pogrążyli Platformę Obywatelską w wyborach powszechnych 2015. Znana już każdemu Polakowi jest największa w historii powojennej Polski afera gruntowa w obrębach gmin, masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych z "R" na "B" budowlane gdzie właściciele gruntów nawet niebyli stronami postepowania, co zdestabilizowało wszystkie Urzędy użyteczności publicznej do działań o charakterze przestępczym mającym tylko na celu wyłudzanie określonych środków fajansowych od społeczeństwa z obrębie gmin, z pozostałej większości społeczeństwa z obrębów miast SLD i komuchy PSL zrobili dziadów, doprowadzili do ubóstwa!
  • martin 2016-05-21 15:55:59
    To Neumann i jego kolesie powinni się obawiać Trybunału za afery , przewalki , zadłużenie Polski i inny sabotaż gospodarczy i upadłość wielu branż gospodarczych .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA