REKLAMA

Nie żyje poseł Artur Górski

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 09:28
Nie żyje poseł Artur Górski Poseł miał 46 lat, był politologiem (fot. facebook/Artur Górski)

Nie żyje poseł Artur Górski - poinformowały władze klubu PiS. Poseł miał 46 lat, był politologiem.

Na początku piątkowych (1 kwietna) obrad Sejmu głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który powiedział, że po ciężkiej chorobie zmarł poseł Artur Górski.

Podkreślił, że Górski był "oddany Bogu i ojczyźnie".

Sejm uczcił pamięć posła Artura Górskiego (fot. twitter/Sejm)

Poseł urodził się w 1970 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie na kierunku politologia i nauki społeczne. W 1998 roku uzyskał na tej uczelni stopień doktora nauk humanistycznych.

Od 1999 roku pracował w administracji rządowej. W tym samym roku pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra-członka Rady Ministrów Ryszarda Czarneckiego. Od 1999 do 2001 roku był doradcą prezesa Rady Ministrów, następnie dyrektorem sekretariatu gabinetu politycznego premiera.

W latach 1999-2000 pełnił funkcję doradcy zarządu Polskiej Agencji Prasowej. Prowadził także działalność naukowo-dydaktyczną jako wykładowca.

Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA