REKLAMA

Niemcy: Wybór Trumpa na prezydenta USA to duży szok

  • Autor: PAP/AT
  • 09 listopada 2016 09:43
Niemcy: Wybór Trumpa na prezydenta USA to duży szok Donald Trump został prezydentem USA (Biały Dom, fot.wikipedia.org/Cezary p)

• Trump zdaje sobie sprawę, że nie było to głosowanie za nim - tak minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen skomentowała wyniki wyborów prezydenckich w USA.
• Zwycięstwo kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa to "duży szok" - powiedział szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen

"Myślę, że Trump zdaje sobie sprawę, że nie było to głosowanie za nim, lecz raczej przeciw Waszyngtonowi, przeciw establishmentowi" - powiedziała niemiecka minister w telewizji ARD.

Z kolei wpływowy przedstawiciel współrządzącej w Niemczech partii CDU, szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen w wypowiedzi dla rozgłośni Deutschlandfunk ocenił, że rząd niemiecki nie wie, czego powinien spodziewać się po Trumpie wybranym na prezydenta USA.

"Uświadamiamy sobie teraz, że nie mamy pojęcia, co zrobi ten prezydent USA, jeśli na (najwyższy w państwie) urząd wybrany zostanie głos protestu i ten głos protestu stanie się najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie" - powiedział Roettgen.

"Pod względem geopolitycznym znajdujemy się w bardzo niepewnej sytuacji" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA