REKLAMA

Niemiecka prasa: NATO nie chce pomysłu Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: GP/PAP
  • 14 lutego 2017 10:35
Niemiecka prasa: NATO nie chce pomysłu Jarosława Kaczyńskiego "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) to jeden z kluczowych dzienników w Niemczech. (fot. flickr.com)

• Wicesekretarz NATO nie patrzy przychylnie na ideę Jarosława Kaczyńskiego stworzenia z Europy mocarstwa atomowego.
• - Rozwój broni nuklearnej nie służy celom (bezpieczeństwa) - konkludował na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) Rose Gottemoeller.
• Lider PiS podsumowywał w lutym swoje rozmowy o przyszłości Europy z Angelą Merkel.

W połowie lutego niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ") zebrał oceny o pomysłach Jarosława Kaczyńskiego na przyszłość Europy. - Pomysł uczynienia z Europy supermocarstwa atomowego nie cieszy się poparciem NATO - pisał dziennik odnosząc się do słów, które lider PiS przedstawił w jednym z niedawnych wywiadów.

Tu FAZ powołał się na Rose Gottemoeller, wicesekretarza NATO.

- Na całym świecie przywódcy państw muszą zastanawiać się, co najlepiej służy ich stabilności, bezpieczeństwu i obronie. Rozwój broni nuklearnej nie służy tym celom - mówił dla niemieckiego periodyku Gottemoeller.

Kaczyński rozmawiał o Europie z Merkel

Sytuacja Europy była jednym z kluczowych tematów rozmowy w zeszłym tygodniu Jarosława Kaczyńskiego z kanclerz Angelą Merkel. Lider PiS oceniał, że wtorkowe spotkanie (7 lutego) było w jakiejś mierze kontynuacją rozmów, które odbył z Angelą Merkel w lipcu ub.r. Dotyczyło ono przyszłości UE, Brexitu.

Czytaj też: Krasnodębski: Kanclerz Merkel ma poczucie odpowiedzialności za UE

Podkreślił, że wolałby, aby jego rozmowa z Merkel miała przynajmniej częściowo charakter poufny.

- Wiadomo, że się odbyła, ale szczegóły nie będą przedstawiane, tak się umówiliśmy z panią kanclerz - zaznaczył.

Natomiast przyszłość Europy i relacji transatlantyckich będą najprawdopodobniej jednym z tematów spotkań na wiosnę - w czasie wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Europie. O tym informował Reuters.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA