REKLAMA

Nieoczekiwana kariera Mateusza Morawieckiego?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 01 marca 2016 12:33
Nieoczekiwana kariera Mateusza Morawieckiego? Mateusz Morawiecki zyskał dużą sympatię Jarosława Kaczyńskiego (fot. PTWP)

W partii Jarosława Kaczyńskiego spekuluje się o wstąpieniu wicepremiera Mateusza Morawieckiego do PiS. Ale na tym nie koniec. Jak donosi "Fakt", Morawiecki ma duże szanse zostać premierem, a nawet prezesem partii!

Jak twierdzi "Fakt", powołując się na informatorów z Prawa i Sprawiedliwości, między Jarosławem Kaczyńskim a wicepremierem Mateuszem Morawieckim jest "chemia". Podobno obaj bardzo przypadli sobie do gustu.

– Mają zbieżne wizje rozwoju gospodarki kraju. Podobnie myślą o sprawach historycznych, lubią ze sobą rozmawiać – cytuje jednego z polityków PiS "Fakt".

Dziennik twierdzi, że Mateusz Morawiecki jest bardzo poważnym następcą Beaty Szydło. Miałby ją zastąpić, gdyby o zmianach decydował Jarosław Kaczyński. To z kolei otworzyłoby Morawieckiemu drogę do zostania prezesem PiS.

- Będziemy potrzebowali 8 lat, dwóch kadencji w parlamencie. Nie jestem jednak aż takim optymistą, że będę mógł nad tym czuwać przez te 8 lat. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł obserwować ten proces jako emeryt - powiedział Kaczyński w wywiadzie dla "Financial Times".

"Fakt" jako potencjalnych kandydatów na prezesa PiS wymienia także: Andrzeja Dudę, Beatę Szydło i Joachima Brudzińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA