REKLAMA

Nieoficjalnie: dymisje w MIB; odchodzą osoby odpowiedzialne za kolej

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 04 sierpnia 2016 12:31
Nieoficjalnie: dymisje w MIB; odchodzą osoby odpowiedzialne za kolej Wiceminister Piotr Stomma w rządzie PiS odpowiadał za transport kolejowy (fot. PTWP)

• Stefan Jarecki, dyrektor Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, został wczoraj (3 sierpnia) odwołany ze stanowiska.
• Dziś wniosek o dymisję złożył prawdopodobnie podsekretarz stanu odpowiedzialny w resorcie za kolej – Piotr Stomma.

Są to nieoficjalne informacje, jakie opublikował portal TVN24.

Obie dymisje mogą mieć związek z nowelizacją Krajowego Programu Kolejowego, przygotowanego przez rząd poprzedniej koalicji. W lipcu br. MIiB – po uzupełnieniach własnych – opublikował na swojej stronie projekt aktualizacji KPK, do konsultacji.

Są w nim przedstawione m.in. nieco zmienione priorytety zadań (np. przesunięcia z listy rezerwowej do podstawowej). Jednak z ogólnej informacji wynika też, jak zauważa np. portal RynekKolejowy, że w nowym KPK wyraźnie widać spadek wartości projektów z listy podstawowej z 67,5 mld na 66 mld, co bardzo szybko dostrzegła branża.

Czytaj cały tekst tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA