REKLAMA

Nieoficjalnie: Iwona Arent i Bartłomiej Wróblewski mogą wejść do komisji śledczej ds. Amber Gold

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2017 17:56
Nieoficjalnie: Iwona Arent i Bartłomiej Wróblewski mogą wejść do komisji śledczej ds. Amber Gold Posłanka PiS Iwona Arent (fot. facebook)

Posłanka PiS Iwona Arent i poseł PiS Bartłomiej Wróblewski to potencjalni kandydaci do wejścia w skład sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold w miejsce Marka Suskiego i Joanny Kopcińskiej - wynika z informacji uzyskanych ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii.

Suski został szefem gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego, a Joanna Kopcińska rzecznikiem rządu. Oboje od lipca 2016 r. zasiadali w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

"Najpierw uzupełniamy skład komisji, a następnie będziemy kontynuować jej prace" - powiedziała szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Według portalu wpolityce.pl posłanka Arent będzie nowym członkiem komisji śledczej, a rozważane są także kandydatury posła Wróblewskiego i innego posła PiS Marcina Horały.

Przesunięty został - o czym wcześniej poinformowało radio RMF FM - termin przesłuchania przez komisję kolejnych świadków: b. szefa MSW Jacka Cichockiego i b. szefa CBA Pawła Wojtunika.

Przesłuchania Cichockiego i Wojtunika były planowane na 9 i 10 stycznia. Jednak jak poinformowała  szefowa komisji, przesłuchania planowane na pierwszy tydzień stycznia zostały przesunięte o dwa tygodnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-12-19 18:29:59
    spokojna głowa, komisja będzie się pieścić ... z tą aferą przez dwie kadencje a i tak wszyscy ich olewają. Pieniądze wyparowały a ci gadają, gadają, do znudzenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA