REKLAMA

Nieoficjalnie: nie będzie zmian w ministerstwach finansów i rozwoju

  • Autor: PAP/JS
  • 11 grudnia 2017 16:44
Nieoficjalnie: nie będzie zmian w ministerstwach finansów i rozwoju Zgodnie z polskim prawem, ta sama osoba może pełnić jednocześnie funkcję premiera i być ministrem określonego resortu. (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

Nie będzie zmian na stanowisku ministra rozwoju i finansów - wynika z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do rządu. Szefem obu resortów jest Mateusz Morawiecki, który ma być powołany na stanowisko premiera.

Media w ostatnich dniach informowały, że Mateusza Morawieckiego w fotelu ministra finansów może zastąpić Paweł Borys, szef PFR, a w fotelu ministra rozwoju - dotychczasowy wiceminister Jerzy Kwieciński.

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju powiedział, że "nie ma tematu ministra finansów, koncentruję się na realizacji planu Mateusza Morawieckiego".

Zgodnie z polskim prawem, ta sama osoba może pełnić jednocześnie funkcję premiera i być ministrem określonego resortu.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński poinformował, że powołanie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta odbędzie się tego samego dnia o godz. 17. Według informacji na stronie Kancelarii Prezydenta podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA