REKLAMA

Nieoficjalnie: Poseł Jan Grabiec ma zostać rzecznikiem PO

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lutego 2016 15:45
Nieoficjalnie: Poseł Jan Grabiec ma zostać rzecznikiem PO Urodzony w 1972 roku Jan Grabiec to były wiceminister administracji i cyfryzacji (fot Facebook.com/Jan Grabiec)

· Mazowiecki poseł PO Jan Grabiec ma zostać rzecznikiem partii i klubu PO - dowiedziała się nieoficjalnie PAP od polityków Platformy.
· To właśnie jego kandydaturę ma przedstawić szef PO Grzegorz Schetyna na wtorkowym (16 luty) posiedzeniu zarządu partii.

Posiedzenie zarządu Platformy ma rozpocząć się o godz. 14 we wtorek, 16 lutego. Przedmiotem obrad mają być m.in. plany na najbliższą przyszłość partii, jej polityka medialna. Prawdopodobnie zwołane zostanie posiedzenie Rady Krajowej Platformy.

Urodzony w 1972 roku Jan Grabiec to były wiceminister administracji i cyfryzacji; w latach 2006-2015 - starosta legionowski. Mandat posła sprawuje po raz pierwszy. Zasiada w komisjach: administracji i spraw wewnętrznych oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Od początku obecnej kadencji dziennikarzom dał się poznać jako klubowy ekspert od tematyki samorządowej; wielokrotnie wypowiadał się krytycznie m.in. na temat ewentualnego podziału Mazowsza na dwa województwa, o czym kilka tygodni temu mówili politycy PiS.

Grabiec w Platformie uchodzi za bliskiego współpracownika szefa mazowieckich struktur Platformy Andrzeja Halickiego.

Grabiec jest absolwentem filozofii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, do 2002 był pracownikiem naukowym tej uczelni. Następnie przez cztery lata pełnił funkcję zastępcy prezydenta miasta w Legionowie. W latach 1998-2002 był radnym rady miejskiej w Legionowie. W 2006, 2010 i 2014 wybierany do rady powiatu legionowskiego i powoływany na urząd starosty.

W jesiennych wyborach parlamentarnych kandydował z miejsca ostatniego listy PO w okręgu podwarszawskim. Otrzymał prawie 11 tys. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2016-02-16 16:19:22
    Nastepna wyszczekana gęba bez POlotu, wam juz nic nie POmoże, do Niemiec albo Hameryki won...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA