REKLAMA

Niepewne losy wiceszefa policji. Szef MSWiA oceni jego pracę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 21 stycznia 2016 10:12
Niepewne losy wiceszefa policji. Szef MSWiA oceni jego pracę Mariusz Błaszczak: "Ocenię pracę pana komendanta" (fot. twitter/MSWiA)

Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, nadinspektor Cezary Popławski w latach 80. służył w ZOMO. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM zapowiedział, że oceni jego pracę.W Kontrwywiadzie RMF FM minister Mariusz Błaszczak potwierdził, że dotarły do niego informacje o tym, że wiceszef policji, nadinspektor Cezary Popławski, miał służyć w ZOMO. Pytany o to, czy należy  spodziewać się zmian kadrowych, zapowiedział weryfikację pracy wiceszefa policji. "Ocenię pracę pana komendanta" - powiedział.

I dodał: "My chcemy i tak, przestrzegamy tej zasady, nasi nominowani przez nowego komendanta policji komendanci są tymi ludźmi, którzy przystąpili do policji już w III RP".

Na antenie RMF FM minister odniósł się także do sprawy wokół Trybunały Konstytucyjnego. "Prezes Rzepliński stawia warunki, a zadeklarował, że nie będzie przestrzegał ustaw. To znaczy, powiedział, że będzie TK orzekał w 12-osobowym składzie, tymczasem ustawa przyjęta przez Sejm mówi o 13-osobowym składzie". Przypomniał, że propozycja rozwiązania sporu dotyczącego TK jest już przygotowana przez PiS.

Odniósł się także do sprawy inwigilowania dziennikarzy. "Bardzo mi przykro, ale nie mogę mówić o szczegółach raportu, który jest dokumentem niejawnym. Mogę powiedzieć tyle, ile powiedział Komendant Główny Policji, a sprawa nie jest zakończona, to jest niezwykle istotne".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA