REKLAMA

Nowa nazwa w Pałacu Prezydenckim - Sala Biała im. Lecha Kaczyńskiego

  • Autor: AS/PAP
  • 21 grudnia 2015 14:49
Nowa nazwa w Pałacu Prezydenckim - Sala Biała im. Lecha Kaczyńskiego Sala Biała w Pałacu Prezydenckim imienia Lecha Kaczyńskiego (fot. Twitter PiS)

Sala Biała w Pałacu Prezydenckim imienia  Lecha Kaczyńskiego. Kancelaria Prezydenta podkreśla, że nadanie jej takiego imienia jest wydarzeniem symbolicznym. W uroczystości wzięli udział m.in. Marta Kaczyńska oraz Jarosław Kaczyński.

Informacja o nadaniu nowego imienia została opublikowana na Twitterze Kancelarii Prezydenta. Nie spotkała się jednak z pochlebnymi opiniami użytkowników.

 

fot. Twitter

- Ideały i dążenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie straciły na aktualności; co więcej, są coraz bardziej aktualne - podkreślił w poniedziałek, 21 grudnia prezydent Andrzej Duda. - To ten jedyny, słuszny kierunek polityki w Europie Środkowo-Wschodniej - dodał.

Duda zabrał głos na rozpoczęcie konferencji "Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński a Europa Środkowa i Wschodnia", z udziałem m.in. prezydenta Estonii Toomasa Hendrika Ilvesa oraz byłych prezydentów: Litwy – Valdasa Adamkusa, Czech – Vaclava Klausa, Gruzji – Micheila Saakaszwiliego oraz Rumunii – Traiana Basescu.

Duda podkreślił, że ma poczucie, że "został wychowany w jakimś sensie do polityki przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

Zaznaczył, że polityka, którą prowadził prezydent Kaczyński była ważna dla Europy i Unii Europejskiej, ponieważ zawierały się w niej "najlepsze europejskie wartości". "To jest droga, z której absolutnie nie można schodzić" - ocenił.

Duda dodał, że w kwestiach bezpieczeństwa i bezpieczeństwa energetycznego, które poruszał Lech Kaczyński "niestety czasy potwierdziły te nawet najgorsze przewidywania".

"Jeżeli patrzymy i rozmawiamy o tym, jakie były cele, ideały i dążenia pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to trzeba powiedzieć tak: czasy się zmieniły, ale one absolutnie nie straciły na aktualności. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że są one coraz bardziej aktualne. Uwzględniając to, co już się zdarzyło, mam osobiste, głębokie przekonanie, że to jest ten jedyny, słuszny kierunek polityki, jaki nam został do realizacji w Europie Środkowo-Wschodniej" - powiedział Duda.

Przypomniał działalność Lecha Kaczyńskiego w Solidarności. Podkreślił, że Kaczyński rozumiał ją szerzej niż ruch społeczny, jako budowę wspólnoty w Europy Środkowo-Wschodniej.

Podkreślił, że obecność polityków z regionu podczas konferencji stanowi dowód wielkiej przyjaźni i szacunku dla pamięci o Lechu Kaczyńskim i polityki, jaką prowadził.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • A. Krzak 2015-12-21 15:30:55
    Proponuję salę Jarosława Kaczyńskiego jako właściwego suwerena obecnego prezydenta. Szkoda, że prezydent Duda nie zna znaczenia słowa HONOR, Przyzwoitość, uczciwość. A na koniec ,, Kończ Waść wstydu oszczędź" sobie, krajowi i wyborcom.
  • polityk prawicowy 2015-12-21 13:45:41
    Żyjmy przyszłością Nie przeszłością, śmiertelników bohaterów Polska historia posiada znacznie dostojniejszych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA