REKLAMA

Nowacka to dobra zmiana? Politycy o nowym pomyśle lewicy

  • Autor: TM
  • 30 września 2015 09:48
Nowacka to dobra zmiana? Politycy o nowym pomyśle lewicy Myślę, że nikt, kto zajmuje się polityką, nie boi się wyzwań – komentuje Nowacka. Fot. facebook.com

Barbara Nowacka będzie twarzą Zjednoczonej Lewicy. Byc może zostanie także kandydadtką koalicji na premiera. Jak ten ruch ZL oceniają politycy?

Na lewicy potrzebna jest dobra zmiana, która będzie pokazywała, że jest alternatywa między Platformą i PiS. Taka dobra zmiana to twarz kobiety, Barbary Nowackiej - stwierdził sekretarz generalny Krzysztof Gawkowski.

Sama Nowacka unikała odpowiedzi, czy stanie na czele lewicowej koalicji.

Myślę, że nikt, kto zajmuje się polityką, nie boi się wyzwań - mówiła.

Jak zmianę na lewicy oceniają polityczni konkurenci?

PiS: lewica walczy o 8 proc.

Lewica walczy dzisiaj nie o to, czy będzie miała premiera, tylko o to, czy przekroczy 8 proc. - powiedział Zbigniew Girzyński z PiS.

Dodał, "świeża twarz" Nowackiej ma być szansą na przekroczenie progu wyborczego.

Natomiast szef sztabu PO Marcin Kierwiński zaznaczył, że Barbara Nowacka nie ma doświadczenia politycznego.

Wolałbym, aby kandydat na premiera wcześniej był posłem, poznał trochę pracę w parlamencie - stwierdził Kierwiński w TVN24.

Celiński: nie lubię pustych gestów

Nie lubię pustych gestów, takiego udawania - powiedział natomiast w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Celiński.

Bardzo szanuję Barbarę Nowacką. Prezentuje zupełnie nowy sposób mówienia o polityce niż ten, do którego przywykliśmy na lewicy. Jest przygotowana do wystąpień publicznych, co nie zawsze się zdarza - przyznał Andrzej Celiński.

Celiński wyjaśnił, że Zjednoczona Lewica nie ma szans na stworzenie rządu, a w przypadku wejścia do parlamentu nie ma nawet szans na stworzenie jednej partii.

"To bardzo dobry ruch"

Innego zdania był były minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Urbański.

To trafna i ze wszech miar słuszna decyzja. U wielu wyborców lewicy może wzbudzić nadzieję i pchnąć ich do zagłosowania na Zjednoczoną Lewicę - powiedział.

Cieszę się, że Barbara Nowacka startuje jako „jedynka” w Warszawie, bo mam na kogo głosować – mówił Aleksander Kwaśniewski, w TVP Info.

Były prezydent stwierdził, że Nowacka "odróżnia się od wszystkich innych lewicowych liderów w sposób radykalny. To bardzo dobry ruch".

Zjednoczona Lewica podjęła bardzo dobrą decyzję, a zmiana pokoleniowa w tej formacji jest koniecznością. Wykazała dużo politycznego zmysłu i talentu. U wielu wyborców lewicy może wzbudzić nadzieję i pchnąć ich do zagłosowania na Zjednoczoną Lewicę. Tym bardziej, że Barbara Nowacka wzbudza zaufanie. A to jest to, czego dzisiaj lewicy brakuje - stwierdził Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent wieszczył jednak, że w przypadku nie uzyskania przez ZL progu 8 proc., będzie to oznaczało dla lewicy zniknięcie na dłużej ze sceny politycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA