REKLAMA

Nowi liderzy na dolnośląskich listach PiS-u

  • Autor: PAP
  • 15 września 2015 13:47
Nowi liderzy na dolnośląskich listach PiS-u Mirosława Stachowiak-Różecka otwiera listę PiS we Wrocławiu

Michał Dworczyk w w okręgu wałbrzyskim, a Mirosława Stachowiak-Różecka w okręgu wrocławskim. To nowi liderzy list Prawa i Sprawiedliwości na regionalnych listach wyborczych. W okręgu legnicko-jeleniogórskim liderem jest, jak przed czterema laty, wiceprezes PiS Adam Lipiński.

Adam Lipiński podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej we Wrocławiu, że pod listami PiS w Dolnośląskim zebrano ponad 35 tys. podpisów; dodał, że PiS jako pierwsza partia w regionie zarejestrowała listy kandydatów do parlamentu.

Michał Dworczyk jest samorządowcem z Warszawy, który w sierpniu tego roku objął mandat posła po Adamie Kwiatkowskim, który zrezygnował z pracy w Sejmie po tym jak został szefem gabinetu rezydenta Andrzeja Dudy.

- Większość życia spędziłem faktycznie w Warszawie, ale znam też region wałbrzyski. W ramach fundacji Wolność i Demokracja od wielu lat organizujemy m.in. wystawy i biegi poświęcone pamięci żołnierzy wyklętych. Znam tam już wiele środowisk i jest teraz dla mnie wyzwaniem, by godnie reprezentować ten region - zaznaczył Dworczyk.

Jak mówił, w parlamencie chce również zajmować się polityką wschodnią, gdyż był doradcą i ekspertem w tej kwestii oraz współpracował z rządem premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz z Kancelarią Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Była kandydat na prezydenta Wrocławia otwiera listę okręgową

W okręgu wrocławskim listę otwiera wrocławska radna Mirosława Stachowiak-Różecka, która w listopadowych wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia otrzymała w II turze ponad 40 proc. poparcia.

Liderami listy w tym okręgu przed czterema laty byli Dawid Jackiewicz i Kazimierz Michał Ujazdowski; w 2014 r. zostali wybrani na europosłów.

Lipiński zaznaczył, że w czołówce wszystkich list są dotychczasowi, doświadczeni parlamentarzyści z partii oraz kandydaci Solidarnej Polski, Polski Razem Jarosława Gowina oraz Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka.

- W moim okręgu to posłanki Elżbieta Witek, Marzena Machałek i poseł Wojciech Zubowski. W Wałbrzyskiem na drugim miejscu jest posłanka Anna Zalewska, a w okręgu wrocławskim parlamentarzyści Piotr Babiarz, Jacek Świat i Beata Kempa - dodał Lipiński.

Poinformował, że partia nie wystawiła swego kandydata na senatora w jednym z okręgów we Wrocławiu, ponieważ popiera senatora Jarosława Obremskiego wybranego przed czterema laty z listy "Obywatele do Senatu" zorganizowanej przez samorządowców.

- Obremski jest związany ze środowiskiem naszego koalicjanta, czyli Polski Razem Jarosława Gowina. To człowiek ze środowiska Solidarności, mamy do niego zaufanie, stąd nasze poparcie - mówił Lipiński.

Pozostali kandydataci do Senatu w okręgach wrocławskich to były wojewoda dolnośląski z okresu rządów PiS Krzysztof Grzelczyk oraz radny wojewódzki Paweł Hreniak.

W okręgu wrocławskim na dziesiątym miejscu listy do Sejmu jest poseł Mariusz Jędrysek, który w poprzedniej kadencji zdobył mandat z jeszcze dalszego miejsca na liście. Na 15. pozycji znalazł się znany sportowiec, medalista olimpijski Wojciech Bartnik, reprezentujący Polskę Razem.

Bartnik zdobył brązowy medal podczas IO w Barcelonie w 1992 r. i był to ostatni medal olimpijski w boksie dla naszej reprezentacji. Potem walczył też na ringach zawodowych, a obecnie jest trenerem i od trzech kadencji samorządowcem. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Oleśnicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA