REKLAMA

Nowi szefowie PO: W Łódzkiem Hanna Zdanowska, w Pomorskiem Sławomir Neumann

  • Autor: PAP/JS
  • 02 grudnia 2017 22:03
Nowi szefowie PO: W Łódzkiem Hanna Zdanowska, w Pomorskiem Sławomir Neumann Spotkanie mieszkańców z prezydent Hanną Zdanowską , fot. z arch. UMŁ

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann wygrał w sobotę wybory na przewodniczącego pomorskiej PO. Poseł kierujący Platformą na Pomorzu od marca 2015 r. był jedynym kandydatem na to stanowisko.

O zwycięstwie Neumanna poinformował dyrektor biura regionalnego PO w Gdańsku, Piotr Skiba.

Jako najważniejsze zadanie Neumann stawia sobie przygotowanie partii w Pomorskiem, które zwane jest "bastionem PO", do przyszłorocznych wyborów samorządowych, a następnie europejskich oraz parlamentarnych.

"Te trzy kroki to jest najważniejsze wyzwanie, na którym się teraz skupiamy. W samorządzie pomorskim rządzimy od wielu lat i musimy utrzymać ten stan posiadania, a w niektórych miejscach go zwiększyć. Regionalne sondaże dają nam m.in. zwycięstwo w Gdańsku i sejmiku pomorskim. Ale to w żaden sposób nie może nas uśpić. Musimy ciężko pracować i przygotować atrakcyjny program dla mieszkańców" - powiedział Neumann.

W poprzednich wyborach w 2015 r., które odbyły się podczas zjazdu pomorskiej PO, Neumann zdobył 163 głosy pokonując ówczesnego marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, którego poparło 149 delegatów. Trzeci kandydat, Rajmund Dominikowski z Tczewa, dostał 8 głosów.

W regionie łódzkim zwyciężyła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. W powszechnym i tajnym głosowaniu członków partii stosunkiem głosów 883 do 354 pokonała posła Cezarego Grabarczyka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-12-04 11:59:47
    PANIE NEUWMAN......niech sobie Pan daruje...po tylu kompromitacjach powinien Pan pożegnać PO ! Może reszta skompromitowanych "Polaków",którym Polska jest solą w oku powinno opuścić szeregi Partii.....i polityki w Polsce ! Wszystkich partii......!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA