REKLAMA

Nowi wiceministrowie w resorcie kultury: Sellin, Gawin, Zwingrodzka, Kurski

  • Autor: AS
  • 20 listopada 2015 17:59
Nowi wiceministrowie w resorcie kultury: Sellin, Gawin, Zwingrodzka, Kurski Profesor Piotr Gliński, wicepremier i szef MKiDN (fot. Piotr Drabik/Wikipedia/CC BY 2.0)

Jarosław Sellin, Magdalena Gawin, Wanda Zwinogrodzka oraz Jacek Kurski zostali dziś nominowani na wiceministrów w resorcie kultury.  Profesor Piotr Gliński, wicepremier i szef MKiDN, wręczył dziś nominacje na sekretarza i podsekretarzy stanu w ministerstwie - czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sekretarz Stanu Jarosław Selin będzie odpowiedzialny za kwestie związane z największymi inwestycjami infrastrukturalnymi, finansowanymi zarówno z funduszy europejskich, jak i ze środków budżetowych w ramach Programów Wieloletnich. Podlegały mu będą również muzea oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Podsekretarz Stanu dr Magdalenie Gawin powierzono zadania dotyczące ochrony zabytków, mecenatu państwa w kulturze oraz nadzór nad instytucjami podległymi MKiDN. Natomiast Podsekretarz Stanu Wanda Zwinogrodzka będzie nadzorowała pracę departamentów odpowiedzialnych za szkolnictwo i uczelnie artystyczne, edukację kulturalną oraz narodowe instytucje kultury m.in.: teatry, filharmonie, opery.

Z kolei Podsekretarz Stanu Jacek Kurski będzie się zajmował analizą struktury ministerialnej oraz restrukturyzacją Centrum Polsko- Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Swoje niezadowolenie w związku z wyborem Jacka Kurskiego wyraził na Twitterze Janusz Palikot.

palikot.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • 61065 2015-11-20 20:01:39
    Janusz Palikot -jak widać to autorytet również w dziedzinie kultury i sztuki. Według jego kryteriów najlepsze osoby na te stanowiska to Anna Grodzka, Kazimiera Szczuka, Wanda Nowicka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA