REKLAMA

Nowi wiceministrowie w resorcie pracy

  • Autor: PAP/em
  • 10 grudnia 2015 18:08
Nowi wiceministrowie w resorcie pracy Elżbieta Rafalska obejmuje urząd Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (fot. mpips.gov.pl)

Biuro prasowe resortu poinformowało, że Elżbieta Bojanowska, Renata Szczęch i Bartosz Marczuk zostali wiceministrami w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dr Elżbieta Bojanowska, demograf z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, będzie odpowiadać m.in. za Departament Pomocy Społecznej.

Za sprawy rodziny odpowiadać będzie Bartosz Marczuk, dotychczas zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" (był nim od marca 2015 r.). Wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Resort nie podał jeszcze, czym zajmować się będzie Renata Szczęch.

W MRPiPS jest już trzech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz i Marcin Zieleniecki; zostali powołani w listopadzie. Minister Elżbieta Rafalska mówiła wtedy, że pracuje pilnie, by uzupełnić skład ścisłego kierownictwa resortu o kolejne trzy osoby.

Szwed, w randzie sekretarza stanu, jest odpowiedzialny za rynek pracy, fundusze, departament prawa pracy oraz za dialog społeczny. Michałkiewicz, który również jest sekretarzem stanu, odpowiada m.in. za departament pożytku publicznego i współpracę z trzecim sektorem, jest też pełnomocnikiem rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Zieleniecki, podsekretarz stanu, odpowiada za departament ubezpieczeń społecznych i koordynację systemów zabezpieczenia społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA