REKLAMA

Nowi wojewodowie: Znamy nazwiska potencjalnych kandydatów

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 25 listopada 2015 10:45
Nowi wojewodowie: Znamy nazwiska potencjalnych kandydatów W większości województw formalne rekomendacje kandydatów na wojewodów zostały już przekazane władzom partii (fot.malopolska.uw.gov.pl)

Lokalne struktury PiS zarekomendowały już większość kandydatów na nowych wojewodów. Ich nazwiska wymieniają jednak nieoficjalnie - zastrzegają, że ostateczne decyzje należą do premier.

Dotychczasowi wojewodowie z PO i PSL złożyli dymisję wraz z ustępującym rządem Ewy Kopacz. Ich następców powoła premier na wniosek ministra odpowiedzialnego za sprawy administracji publicznej. W poprzednim rządzie była to kompetencja szefa resortu administracji i cyfryzacji, obecnie - ministra spraw wewnętrznych i administracji; przewiduje to nowelizacja ustawy o działach administracji rządowej przyjęta przez nowy Sejm i podpisana przez prezydenta.

W regionach, w większości województw formalne rekomendacje kandydatów zostały już przekazane władzom partii. Najczęściej kandydatury wraz z uzasadnieniem mogli zgłaszać parlamentarzyści PiS z regionu. Przy doborze kandydatów brano pod uwagę ich doświadczenie parlamentarne i administracyjne, znajomość problemów województwa oraz dotychczasową działalność publiczną.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA