REKLAMA

Nowoczesna: 100 dni dramatów, wpadek i porażek premiera Mateusza Morawieckiego

 • Autor: PAP/AT
 • 21 marca 2018 12:08
Nowoczesna: 100 dni dramatów, wpadek i porażek premiera Mateusza Morawieckiego Mateusz Morawiecki (fot.premier.gov.pl/W. Kompała)

Nowy premier Mateusz Morawiecki - w ocenie partii rządzącej - miał być odnowicielem Polski, okazał się być jej pogrążycielem - tak posłowie Nowoczesnej ocenili pierwsze 100 dni rządu Morawieckiego.

 • Politycy Nowoczesnej ocenili pierwsze 100 dni rządu Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera.
 • Pierwsze 100 dni rządu Mateusza Morawieckiego na stanowisku szefa rządu to 100 dni dramatów, wpadek i porażek - zaznaczyli.
 • Ich zdaniem największą i najdotkliwszą porażką rządu jest obecny wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła na konferencji prasowej w Sejmie, że pierwsze 100 dni Morawieckiego na stanowisku szefa rządu to "100 dni dramatów, wpadek i porażek".

"Mamy 100 dni porażek wizerunkowych na arenie międzynarodowej. Mamy 100 dni dramatów, jeśli chodzi o politykę zagraniczną, mamy coraz gorsze stosunki z Izraelem, czy Stanami Zjednoczonymi. Mamy 100 dni dramatów jeśli chodzi o politykę ascetyczności tego rządu" - mówiła Lubnauer. Jej zdaniem, obecny rząd jest rozpasany i cechuje się pychą i chciwością.

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka stwierdził, że głównym celem zmiany na stanowisku premiera miała być poprawa wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, ale - w jego ocenie - to właśnie sprawy międzynarodowe są dziś "największą i najdotkliwszą porażką rządu".

"Mateusz Morawiecki miał negocjować z Komisją Europejską kwestie praworządności, miał doprowadzić do porozumienia, wysłał Białą księgę (dot. reform sądownictwa), która kompromituje i pana premiera Morawieckiego i cały polski rząd. Pan Mateusz Morawiecki nie zapobiegł pojawieniu się w Sejmie i przegłosowaniu ustawy o IPN, która zniszczyła nasze stosunki na wiele lat i z Izraelem, i z USA. Pan premier Morawiecki - czy z bezmyślności, czy z głupoty, czy z braku wyczucia - doprowadził do tego, że mieliśmy do czynienia z szeregiem wpadek. Największą z nich jest wystąpienie Morawieckiego w Monachium" - powiedział Szłapka.

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński ocenił z kolei, że Morawiecki, który - jak wskazywał - w ocenie partii rządzącej miał być "odnowicielem Polski", okazał się być jej "pogrążycielem".

Polityk przedstawił na konferencji listę "100 porażek na 100 dni Morawieckiego". Znalazły się na niej m.in. wybór przez Sejm sędziów członków Krajowej Rady Sądownictwa, których część - jak mówił - jest "blisko powiązanych z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą"; wystąpienie Morawieckiego na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium; ponowne zatrudnienie w KPRM Piotra Matczuka i Anny Plakwicz, wobec których CBA wszczęło śledztwo; niepowołanie ministra cyfryzacji po dymisji Anny Streżyńskiej.

Rząd Mateusza Morawieckiego został powołany w połowie grudnia ub.r. Morawiecki zastąpił na funkcji premiera Beatę Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • :-) 2018-03-22 11:27:52
  Do magda: Ostatnim dobrym premierem był Tusk. Kolejni to porażka, zarówno w PO jak i w PIS. Morawiecki to cienki Bolek któremu tatuś załatwił po linii kumplowsko-partyjnej pracę w banku a później przepchał na premiera ale przyznaję że lepszy niż przaśno-siermiężna szydło.
 • magda 2018-03-22 10:19:51
  bardzo dobry premier, a opozycja przyjęła teraz atakowanie premiera, bez uzasadnienia, żeby tylko dowalić, co chcecie żeby było, tak jak było ?
 • zimorodek 2018-03-21 15:24:24
  Do pracownikpatrzacyna rece: Premier dobrze wie co robi i nie jest to działanie wrogie "od środka" a tylko porządkowanie kadr. Szczególnie tych osobników, którzy nadal są w rządzie ale tam po cichu ryją albo nic nie potrafią. Prezes, na pewno o tym dobrze wie. Gdyby było inaczej, to już było by to widać gołym okiem.
 • siemaszko 2018-03-21 14:58:55
  Nawet gdyby Premier dla niektórych tyłek miodem samrował, to POkrętacze i "nowoczesna" będą twierdzić, że pracuje źle i jest "pogrążycielem" dobrych spraw dla Polski. Ci wichrzyciele tak są wyszkoleni przez Sorosa, Tuska i innych wrogów Polski, nigdy nic dobrego nie powiedzą pod adresem demokratycznie wybranego przez Naród Premiera, Prezydenta, Sejmu i Senatu. Za pieniądze ksiądz się modli i za pieniądze "totalna" opozycja się podli.
 • pracownikpatrzacyna rece 2018-03-21 13:58:43
  Czy jest ktos jeszcze zeby zakonczyc to wyniszczenie rzadu i parti od srodka przez KorpoPremiera. Odwoluje najwazniejszych ludzi w PIS Prezesie zatrzymaj GOREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA