REKLAMA

Nowoczesna apeluje do członków Rady Mediów Narodowych, aby nie ulegali naciskom z Nowogrodzkiej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 października 2016 06:17
Nowoczesna apeluje do członków Rady Mediów Narodowych, aby nie ulegali naciskom z Nowogrodzkiej Nowoczesna apeluje do członków Rady Mediów Narodowych, aby nie ulegali naciskom z Nowogrodzkiej oraz żeby tym razem powstrzymano się od rozdawania stanowisk w TVP. (fot. Klub.nowoczesna.org)

Rada Mediów Narodowych ogłosi dzisiaj (12 października) nowego szefa TVP. Jacek Kurski przejdzie do historii jako ten, który dokonał egzekucji kadrowej na pracownikach telewizji publicznej. TVP zostało telewizją propagandową PiS – mówił na konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo.

Jak informowali na konferencji posłowie Nowoczesnej, Jacek Kurski zatrudnił 255 nowych osób. 75 specjalistów, 33 kierowników z zarobkami ok. 10 000 zł oraz 53 dyrektorów i 7 doradców zarządu z wynagrodzeniem ok. 20 000 zł. W ocenie posła Nowoczesnej Grzegorza Furgo znacząco pogorszy to finanse TVP, dlatego rząd PiS tak szybko chce wprowadzić abonament (podatek propagandowy).

- Zwracamy się do osoby, która rozdaje w Polsce wszystkie karty kadrowe, do Jarosława Kaczyńskiego, aby tym razem powstrzymał się od przypisywania sobie prawa rozdawania posad i stanowisk. Prezes PiS już raz podważył sens istnienia Rady Mediów Narodowych, niech nie robi tego tym razem i zostawi wybór szefa TVP w rękach RMN - mówił poseł Grzegorz Furgo.

Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej powiedział: - Panie pośle Kaczyński, niech pan pozwoli wybrać prezesa TVP, który będzie odpowiedzialny i zapewni, że program TV nie będzie tak propagandowy jak obecnie.

Czytaj też: Nowoczesna poprze wniosek PO: Ta sprawa wymaga wyjaśnień

Paweł Rabiej przypomniał, że 16 sierpnia Nowoczesna złożyła doniesienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa podżegania oraz sprawstwa kierowniczego i pomocniczego do niedopełniania obowiązku urzędniczego przez Jarosława Kaczyńskiego. - Prezes PiS kontroluje dziś kadry w spółkach skarbu państwa, premier Beatę Szydło i prezydenta Andrzeja Dudę, przypisuje sobie również prawo do wyboru szefa TVP – podsumował.

Nowoczesna apeluje do członków Rady Mediów Narodowych, aby nie ulegali naciskom z Nowogrodzkiej oraz żeby tym razem powstrzymano się od rozdawania stanowisk w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA