REKLAMA

Nowoczesna będzie miała nowego rzecznika

  • Autor: PAP/MIW
  • 28 października 2016 11:53
Nowoczesna będzie miała nowego rzecznika Kamila Gasiuk-Pihowicz nie będzie już rzecznikiem Nowoczesnej. (fot.:facebook.com/kamila.gasiuk.pihowicz)

• Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej obejmie w przyszłym tygodniu funkcję rzecznika partii.
• Zastąpi na tym stanowisku zastąpi posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz.
• Rabiej to współtwórca Nowoczesnej, jeden z najbliższych współpracowników Ryszarda Petru. W zarządzie partii odpowiada za prace programowe i konsultacje społeczne.

Decyzję o zmianie rzecznika Nowoczesnej podjął zarząd partii pod koniec sierpnia, zgodnie z ustaleniami wejdzie ona w życie na początku listopada.

- Inicjatywa zmiany na stanowisku rzecznika wyszła od samej Gasiuk-Pihowicz  - poinformowało źródło w Nowoczesnej.

Rabiej to współtwórca Nowoczesnej, jeden z najbliższych współpracowników Ryszarda Petru. W zarządzie partii odpowiada za prace programowe i konsultacje społeczne.

- Zmiana na stanowisku rzecznika jest elementem strategii wzmocnienia funkcji komunikacji w partii - dodało źródło.

Paweł Rabiej to były dziennikarz i publicysta. W 1995 r. ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Trzy lata później ukończył też studia o specjalności Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 r. w III Programie Polskiego Radia w audycji "Zapraszamy do Trójki". Publikował też w tygodniku "Wprost" oraz w "Gazecie Bankowej".

W latach 1997-2000 był wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu "Kaleidoscope" kolportowanego przez PLL LOT. Był wiceprezesem do spraw wydawniczych Business Press, pełniąc również funkcję wydawcy miesięcznika biznesowego "Businessman Magazine". W latach 2003-2008 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju w polskiej edycji magazynu "Harvard Business Review". Założył i prowadził ośrodek dialogu "THINKTANK" i wydawał magazyn THINKTANK. Jest współautorem książki "Kim pan jest, panie Wachowski?".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • BOLO 2016-10-28 15:29:26
    nareszcie, bo ta pyskata w okularach nadaje się jedynie do magla, albo na plac Różyckiego do sprzedawania żywych pijawek ze słoika, albo ciepłych gołąbków z termosu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA