REKLAMA

Nowoczesna chce, by prezydent zaskarżył do TK proces przyjęcia budżetu

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 15:25
Nowoczesna chce, by prezydent zaskarżył do TK proces przyjęcia budżetu Petru poinformował, że podczas Konwentu Seniorów przedstawił dwie propozycje (fot. klub.nowoczesna.org)

Proponujemy, by prezydent Andrzej Duda zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego proces przyjęcia ustawy budżetowej; druga propozycja zakłada powtórzenie głosowania nad budżetem - poinformował  po południu lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Petru poinformował, że podczas Konwentu Seniorów przedstawił dwie propozycje. Pierwsza - jak wyjaśnił - zakłada, że "prezydent Andrzej Duda kieruje do Trybunału Konstytucyjnego proces przyjęcia budżetu".

Lider Nowoczesnej przyznał jednak, że "trudno, by w tym gronie ona została zaakceptowana, bo nie ma tutaj (na posiedzeniu Konwentu Seniorów) lidera partii politycznej".

"Mówimy cały czas o wniosku o reasumpcję w wariancie 33. posiedzenia (Sejmu), natomiast cały czas nie mamy tutaj decyzji czy jest 33. czy jest 34. (posiedzenie). Tutaj jest rozbieżność" - podkreślił Petru po spotkaniu u marszałka Sejmu.

Czytaj też: Histeria w Sejmie. Jeśli opozycja wyjdzie z sali, PiS odroczy 34. posiedzenie

Ocenił, że "Platforma Obywatelska ewidentnie teraz zaczęła dążyć do kompromisu". Ale - jak zaznaczył - kompromis "musi być na bazie prawa".

Odnosząc się do propozycji PiS, by posłowie opozycji wyszli z sali sejmowej, Petru ocenił, że miałaby ona sens wtedy, kiedy widać by było, że jest szansa na porozumienie polityczne oparte na prawie. "Na tym etapie w ogóle nie ma takiej perspektywy" - ocenił. Jego zdaniem takie porozumienie mogłoby zostać zawarte tylko wśród liderów partii politycznych, a nie u marszałka Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bronek 2017-01-11 18:15:34
    Ten bałagan będzie trwał do chwili jak szlag nie trafi Kaczyńskiego. Czego mu życzą Uczciwi Polacy z całego serca! Kaczyński to symbol kłamstwa, krzywoprzysięstwa i obłudy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA