REKLAMA

Nowoczesna chce informacji premier w Sejmie ws. Marszu Niepodległości

  • Autor: PAP/JS
  • 21 listopada 2017 16:29
Nowoczesna chce informacji premier w Sejmie ws. Marszu Niepodległości Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 22-24 listopada. (fot.sejm.pl)

Nowoczesna zwróciła się z wnioskiem do marszałka Sejmu o uzupełnienie najbliższego posiedzenia Izby o informację premier Beaty Szydło ws. Marszu Niepodległości. Politycy tej partii chcą znać ustalenia nt. "niezgodnych z prawem zachowań uczestników Marszu".

"Jedenastego listopada podczas Marszu Niepodległości mieliśmy do czynienia z przykładami rzeczy, które w Polsce nie powinny mieć miejsca. Podczas tego marszu pojawiły się okrzyki nazistowskie, faszystowskie, nawołujące do nienawiści, znieważające grupy ludzi ze względu na ich przynależność rasową" - powiedział poseł Mirosław Suchoń (Nowoczesna) na konferencji prasowej w Sejmie.

W jego ocenie, takie rzeczy w demokratycznej Polsce nie mogą mieć miejsca. "Dla takich zachowań w Polsce nie może być tolerancji i tej tolerancji w Nowoczesnej nie będzie" - oświadczył poseł Nowoczesnej.

Suchoń poinformował, że Nowoczesna zwróciła się do marszałka Sejmu z wnioskiem o uzupełnienie porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu o informacje premier Beaty Szydło ws. Marszu Niepodległości. Nowoczesna chce uzyskać informacje "na temat ustaleń poczynionych w trakcie analizy zapisów wideo i innych materiałów dokumentujących niezgodne z prawem zachowania uczestników i organizatorów Marszu Niepodległości".

Poseł Nowoczesnej poinformował też, że jego partia złożyła we wtorek (21 listopada) wniosek do wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery w którym domaga się pozbawienia Stowarzyszenia Marsz Niepodległości prawa do organizacji zgromadzenia cyklicznego o nazwie Marsz Niepodległości i przekazania tych praw innemu podmiotowi, który - według Nowoczesnej - zapewni zgodny z prawem przebieg zgromadzenia.

"Historia marszu pokazuje nam, że osoby, które organizują ten marsz nie radzą sobie z prawidłowym jego przebiegiem. Nie radzą sobie z przestrzeganiem prawa podczas tej uroczystości. Chcemy, żeby ten marsz się odbywał, ale chcemy, żeby organizowały go osoby kompetentne, które będą przestrzegały prawa, a co najważniejsze nie będą dopuszczały do tego rodzaju faszystowskich wykroczeń" - wyjaśnił poseł Nowoczesnej.

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA