REKLAMA

Nowoczesna chce informacji z kim były konsultowane zmiany dot. pracy dziennikarzy w Sejmie

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 14:34
Nowoczesna chce informacji z kim były konsultowane zmiany dot. pracy dziennikarzy w Sejmie Joanna Scheuring-Wielgus. (fot.:facebook.com)

Nowoczesna w trybie dostępu do informacji publicznej zwróciła się o to, by marszałek Sejmu Marek Kuchciński niezwłocznie poinformował, z którymi redakcjami Kancelaria Sejmu konsultowała wprowadzenie zmian ograniczających możliwości pracy mediów w Sejmie.

Pismo w tej sprawie wysłała do marszałka Kuchcińskiego wiceszefowa klubu Nowoczesna Joanna Scheuring-Wielgus.

"Zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w zakresie prowadzonych przez Kancelarię Sejmu konsultacji nt. zmian zasad pracy dla dziennikarzy w Sejmie RP" - czytamy w piśmie.

"Proszę o udostępnienie informacji z przedstawicielami których redakcji prasowych, telewizyjnych, radiowych i internetowych Kancelaria Sejmu konsultowała (jeśli w ogóle i kiedy) wprowadzenie zmian, ograniczających możliwości pracy mediów w Sejmie RP" - napisała w piśmie Scheuring-Wielgus.

Dodała, że prosi o "niezwłoczne przesłanie kserokopii dokumentów" w tej sprawie.

W listopadzie do Kancelarii Sejmu trafił list szefów 28 redakcji ogólnopolskich mediów, w którym wyrazili oni m.in. oczekiwanie, że ewentualne zmiany zasad pracy dziennikarzy w Sejmie "będą wprowadzane wyłącznie po poważnych konsultacjach z przedstawicielami mediów". Podkreślili, że obecny, otwarty model pracy dziennikarzy w Sejmie "stał się symbolem wolności słowa".

W środę upubliczniony został materiał przygotowany przez Kancelarię Sejmu opisujący planowane zmiany. W budynku F, poza głównym gmachem Sejmu, powstać ma Centrum Medialne, które ma być kluczowym miejscem współpracy polityków z mediami. Obecnie dziennikarze pracują w budynku gmachu głównego, w którym odbywają się posiedzenia Sejmu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA