REKLAMA

Nowoczesna chce wyjaśnień ws. odwołaniem Greya z funkcji wiceministra SZ

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 17:07
Nowoczesna chce wyjaśnień ws. odwołaniem Greya z funkcji wiceministra SZ Adam Szłapka (fot.nowoczesna.org)

• Nowoczesna chce wyjaśnień ws. odwołania Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych.
• Poseł Adam Szłapka zwrócił się do szefa sejmowej komisji ds. służb specjalnych o zwołanie posiedzenia i zaproszenia na nie szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Szłapka na briefingu w Sejmie powiedział, że Grey został odwołany "w trybie pilnym" zaledwie po dwóch miesiącach od objęcia swojego stanowiska w MSZ. "Jakie były faktycznie prawdziwe powody odwołania wiceministra zaledwie po dwóch miesiącach? Czy faktycznie miał kontakty ze służbami specjalnymi, jeśli nie - to dlaczego został odwołany?" - pytał poseł.

Jak zaznaczył, "wychodzi na to, że minister Waszczykowski jest słaby, jeżeli chodzi o dobór swoich współpracowników". "Pytanie, czy w ogóle sprawdza współpracowników, których dobiera do współpracy" - pytał poseł Nowoczesnej.

Według Szłapki z uwagi na te wątpliwości jako członek komisji ds. służb specjalnych zwrócił się na piśmie do przewodniczącego komisji Marka Opioły (PiS) o zwołanie w trybie pilnym jej posiedzenia i zaproszenie na nią Waszczykowskiego. "Z prośbą o precyzyjne wyjaśnienie powodów, dla których w tak nagłym trybie" Grey został odwołany - podkreślił.

Waszczykowski w czwartek zapewnił, że za odwołaniem Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych "nic się nie kryje, nic za tym nie stoi". Dodał, że Grey będzie wykonywał inne obowiązki.

"Przykro mi, że państwo nabraliście się na jakąś teoryjkę sensacyjną wymyśloną przez jednego z dziennikarzy, nic za tym się nie kryje, nic za tym, nie stoi, po prostu pan Grey będzie wykonywał inne obowiązki" - mówił Waszczykowski w czwartek dziennikarzom w Sejmie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA