REKLAMA

Nowoczesna chwali expose. Ale ma też pewne obawy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 listopada 2015 14:34
Nowoczesna chwali expose. Ale ma też pewne obawy "Droga do zapewnienia realnego bezpieczeństwa Polaków może być utrudniona ze względu na osoby, które będą stały na czele poszczególnych jednostek"

Nowoczesna chwali kierunek zmian gospodarczych, przedstawionych w expose premier Beaty Szydło. Ma jednak duże obawy odnośnie bezpieczeństwa Polski i Polaków oraz pozyskiwania środków finansowych na realizację wszystkich postulatów PiS.

– To, co nas ucieszyło w wystąpieniu premier Beaty Szydło, to przede wszystkim kierunek zmian dotyczących gospodarki. Pani premier wspomniała o tym, że chciałaby zmniejszyć biurokrację, że zależy jej na uszczelnieniu systemu podatkowego, na skuteczniejszym poborze VAT-u, CIT-u. To są także nasze postulaty, więc odbieramy to bardzo pozytywnie. Pozytywnie też odbieramy postulaty związane z odbudową szkolnictwa zawodowego, bardzo dobrze też przyjęliśmy propozycję podwójnego odpisu kosztów przeznaczanych, jak rozumiemy, na badanie i rozwój, to także jest element naszego programu – komentuje expose Beaty Szydło Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej i rzecznik prasowa klubu.

Nowoczesna ma jednak pewne obawy. – W dalszym ciągu nasze duże wątpliwości budzą wszystkie postulaty związane z wydatkowaniem kwot na poszczególne zagadnienia, które były zgłaszane już w toku kampanii, mianowicie 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego. W dalszym ciągu, w naszej opinii, nie wskazano precyzyjnie, skąd polski budżet weźmie na to środki. To budzi nasz największy niepokój – twierdzi rzeczniczka Nowoczesnej.

Jej zdaniem, duże wątpliwości budzi także obietnica zapewnienia bezpieczeństwa Polsce i Polakom.

– Polacy potrzebują bezpieczeństwa, zwłaszcza w takiej sytuacji geopolitycznej, w jakiej znajdujemy się obecnie. Dobrze, że wspomniano o tym w expose. Jakkolwiek warto tutaj zwrócić uwagę na skład osobowy rządu pani premier, a mianowicie na nazwisko pana Macierewicza, który w przeszłości doprowadził do całkowitej dysfunkcjonalności służb wojskowych. Niepokoi nas również osoba pana Kamińskiego, który będzie odpowiadał za wywiad cywilny. Droga do zapewnienia realnego bezpieczeństwa Polaków może być utrudniona według nas właśnie ze względu na osoby, które będą stały na czele poszczególnych jednostek – mówi Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA