REKLAMA

Nowoczesną czekają zmiany. Jerzy Meysztowicz kandydatem na szefa klubu?

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2018 12:52
Nowoczesną czekają zmiany. Jerzy Meysztowicz kandydatem na szefa klubu? Jerzy Meysztowicz (fot.Nowoczesna/twitter)

Nawet, jakby padła taka propozycja, to ja jej nie przyjmę - powiedział poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz pytany czy będzie kandydował na szefa klubu Nowoczesnej.

Nowoczesną we wtorek (9 stycznia) czekają zmiany w klubie poselskim. Szefowa partii Katarzyna Lubnauer wielokrotnie mówiła, że chce, aby na stanowisku przewodniczącej klubu zastąpiła ją Gasiuk-Pihowicz. Rekomendacja dla Gasiuk-Pihowicz jest częścią umowy pomiędzy posłankami Nowoczesnej. W zamian za tę propozycję, Gasiuk-Pihowicz w wyborach na szefa partii przekazała swoje poparcie Katarzynie Lubnauer.

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru w TVN24 powiedział, że poseł Meysztowicz byłby lepszym kandydatem na stanowisko szefa klubu parlamentarnego, niż Kamila Gasiuk-Pihowicz. Pytany, czy zamierza zgłosić kandydaturę Meysztowicza, odpowiedział że "rozważa taki wariant". Dopytywany, czy to jego własna inicjatywa, czy prowadzi na ten temat rozmowy odpowiedział, że takich spraw "nie rozważa się samemu".

Meysztowicz powiedział, że nie będzie kandydował w wyborach na szefa klubu Nowoczesnej. "To jest decyzja klubu, na posiedzeniu każdy z posłów może kogoś zaproponować. Nawet, jakby padła taka propozycja, to ja jej nie przyjmę" - podkreślił.

"Jeżeli Katarzyna Lubnauer uzyskała większość w głosowaniu na konwencji wyborczej, a ona już tam proponowała, że jej kandydatką na szefową klubu jest Kamila Gasiuk-Pihowicz, to uznałem, że skoro większość - wiedząc, że to będzie taki tandem - dała paniom szansę działania, to powinniśmy dać szansę, żeby rzeczywiście (ten tandem) mógł pokazać swoje walory organizacyjne" - tłumaczył swoją decyzję poseł Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA