REKLAMA

Nowoczesna o dwóch wariantach rozwoju sytuacji: Kompromisowym i konfrontacyjnym

  • Autor: PAP/JS
  • 28 grudnia 2016 17:10
Nowoczesna o dwóch wariantach rozwoju sytuacji: Kompromisowym i konfrontacyjnym Podczas konferencji prasowej Petru powiedział, że na środowym posiedzeniu zarządu partii zostały omówione dwa warianty rozwiązania sytuacji w Sejmie. (fot. Nowoczesna/twitter)

Nowoczesna omówiła dwa warianty rozwiązania obecnej sytuacji w Sejmie, na które trzeba być przygotowanym: kompromisowy, ale tu musi być też chęć ze strony PiS oraz konfrontacyjny, czyli przeniesienia obrad znowu poza salę sejmową - oświadczył lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Podczas konferencji prasowej Petru powiedział, że na środowym posiedzeniu zarządu partii zostały omówione dwa warianty rozwiązania sytuacji w Sejmie.

"Wariant kompromisowy, na czym mogłoby polegać rozwiązanie sytuacji, ale do wariantu kompromisowego potrzebne są dwie strony, czyli po stronie PiS-u musi być chęć do szukania kompromisu" - powiedział szef Nowoczesnej.

Zaznaczył, że Nowoczesna jest "skłonna uzgodnić formę wyjścia z sytuacji" w Sejmie pod warunkiem, że po stronie PiS-u również jest taka wola.

"I wariant drugi, który byłby zgodny z linią prezesa (PiS Jarosława Kaczyńskiego) ostatnią, czyli jego wizja Polski kosztem wzrostu gospodarczego i Polaków, czyli wariant konfrontacji" - powiedział Petru.

Czytaj też: Gowin: Dymisja marszałka czy reasumpcja głosowania to postulaty zaporowe

"Na taki wariant też musimy być przygotowani, na wariant posiedzenia w Sali Kolumnowej, posiedzenia Sejmu w Sali Ministerstwa Finansów, posiedzenia Sejmu na Nowogrodzkiej w PiS-ie. Musimy być przygotowani na wariant, kiedy PiS chce zmienić konstytucję w tej sali, którą sobie wybierze. Musimy być na to przygotowani" - powiedział lider Nowoczesnej.

Dodał, że Nowoczesna ma opracowane działania na taką ewentualność, ale najpierw chce je przedyskutować z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi. "Po drugie część tych działań musi być zaskoczeniem również dla PiS-u, w sytuacji, kiedy będą chcieli iść na konfrontację" - powiedział Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA