REKLAMA

Nowoczesna: Petru pozwie redakcje za artykuły dot. wyjazdów z Joanną Schmidt

 • Autor: PAP/AT
 • 21 stycznia 2017 09:25
Nowoczesna: Petru pozwie redakcje za artykuły dot. wyjazdów z Joanną Schmidt Petru złoży pozew przeciwko redakcjom dziennika "Super Express" i tygodnika "wSieci (Ryszard Petru, fot. twitter/Nowoczesna)

• Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiada pozew przeciwko redakcjom dziennika "Super Express" i tygodnika "wSieci" - poinformowała Nowoczesna.
• Chodzi o publikacje dot. wyjazdów Pertu i wiceszefowej partii Joanny Schmidt i sugestie, że wykorzystywano na ten cel publiczne pieniądze.

Zarówno "Super Express", jak i portal wpolityce.pl w zapowiedzi nowego numeru tygodnika "wSieci" podają, że dziennikarze dotarli do wykazów lotów krajowych i hoteli, w których w ubiegłym roku mieli zatrzymać się lider N Ryszard Petru oraz wiceszefowa partii Joanna Schmidt. WSieci pisze, że podróże i pobyt w luksusowych hotelach odbywały się na koszt podatnika.

Nowoczesna zapowiada, że Petru "w związku z próbą zniesławienia poprzez sugerowanie, że publiczne pieniądze wykorzystywał w prywatnym celu", co - jak zapewnia partia - "nigdy nie miało miejsca", wystąpi przeciwko obu redakcjom na drogę sądową z zadaniem sprostowania, przeprosin i wpłaty po 50 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Czytaj też: Petru w Lizbonie. Joanna Schmidt: to było niezręczne, ale w Sylwestra nie miałam dyżuru w Sejmie

W komunikacie partia zapewnia, że "wszelkie doniesienia z artykułów w SE i wSieci są całkowicie nieprawdziwe, oszczercze i skandaliczne" oraz "wszystkie wymienione w artykule hotele i wyjazdy były wyjazdami grupy posłów Nowoczesnej i miały charakter służbowy".

"Artykuły prasowe rozpowszechniające nieprawdziwe informacje oraz w sposób niezgodny z prawdą insynuujące rzekome wydarzenia ze sfery życia prywatnego będą skutkowały złożeniem zawiadomienia do prokuratury o zniesławienie a także skierowaniem sprawy na drogę cywilną o ochronę dóbr osobistych" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Olgierd 2017-01-21 21:06:33
  Wyjazd służbowy nie wyklucza prywatnej zabawy wieczorową porą, a wyjazd na Maderę pokazał kto z kim to robi w Nowoczesnej. O ile dobrze zrozumiałem Pan Petru będzie udowadniał, że jeśli coś jest służbowym wyjazdem posła, to musi odbywać się z noclegiem w luksusowym hotelu i jeśli tam znajduje się jego kochanka, również w sprawach służbowych, to wyklucza jakikolwiek sex - chętnie to obejrzę.
 • RomanKafel 2017-01-21 21:04:03
  Publiczne..to nie znaczy wcale ze nie trzba placic..widzi pan tez mowi sie dom publiczny...ale nawet poslowie placa...albo za nch palca ich nazwijmy to przyjaciele. Zreszta pan Petru i pani Schmidt to ludzie dorosli i z przyrodzeniem... etycznym i poselska moralnoscia .Zatem i Sadem straszy- boc to w polskiej ziemi i dobrze wie, ze sad sejmowi lba nie urwie:-))))
 • Krzysztof 2017-01-21 20:26:48
  Do Krzysztof: No i dlaczego jestem minusowany? Posłowie dostają wynagrodzenie za publiczne pieniądze, i wszystkie ich służbowe sprawy też są opłacane z publicznych pieniędzy. Skoro służbowo zatrzymywali się w luksusowych hotelach, i to jest fakt, to znaczy, że ich wyjazdy były finansowane z publicznych pieniędzy. W którym miejscu napisali nieprawdę?
 • Krzysztof 2017-01-21 12:17:35
  Skoro miały charakter służbowy, to były na koszt państwa. Czyli podatników. Czyli napisali prawdę. Na co p. Petru liczy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA