REKLAMA

Nowoczesna: PiS już kiedyś chciał budować mieszkania. Nie zbudował ani jednego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 października 2016 15:38
Nowoczesna: PiS już kiedyś chciał budować mieszkania. Nie zbudował ani jednego W programie "Sygnały dnia" Katarzyna Lubnauer powiedziała, że "struktura mieszkań w Polsce jest zadziwiająca" (fot. nowoczesna.org)

- Mieszkanie plus jest bardzo podobne do tego programu 3 miliony mieszkań, które chciało w 2005 roku budować Prawo i Sprawiedliwość i z którego nie powstało ani jedno mieszkanie - mówiła w programie "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, odnosząc się do startu rządowego programu Mieszkanie Plus.

W środę (12 października) W Katowicach premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki zainaugurowali program Mieszkanie plus.

Jak informowano, to kolejne po programie Rodzina 500 Plus priorytetowe przedsięwzięcie rządu, stanowiące ważny element wsparcia polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Program stanowi spełnienie obietnicy złożonej przez panią premier w exposé, w którym zapowiedziany został kompleksowy program budowy mieszkań, będący silnym impulsem proinwestycyjnym.

Oceniając go w programie "Sygnały dnia", Katarzyna Lubnauer, powiedziała, że "struktura mieszkań w Polsce jest zadziwiająca". Dodała, że jak na kraj niezamożny, mamy zaskakująco wiele mieszkań na własność i mało na wynajem. Dostrzeżenie tego problemu, jak stwierdziła, "nie jest wielką chlubą". 

Jak wyliczyła posłanka, bazując na obietnicach rządu, rocznie musiałoby powstawać w Polsce ok. 300 tys. mieszkań, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. Tymczasem, jej zdaniem, trudno mówić w ogóle o rozpoczęciu programu, bo na razie zostały tylko podpisane listy intencyjne z samorządami.

- To jest zresztą bardzo podobne do tego programu 3 miliony mieszkań, które chciało w 2005 roku budować Prawo i Sprawiedliwość i z którego nie powstało ani jedno mieszkanie - zauważyła.

I dodała. - Nie ma jeszcze żadnych ustaw, które miały wpłynąć w związku z tym programem, nie mamy jeszcze pełnego bilansu finansowania tego programu, nie mamy jeszcze żadnych propozycji konkretnych - powiedziała Lubnauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA