REKLAMA

Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju

 • Autor: PAP/JS
 • 11 lipca 2016 14:38
Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju We wrześniu Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju, będące efektem prac ekspertów - zapowiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka (fot. facebook/Adam Szłapka)

• We wrześniu Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju, będące efektem prac ekspertów - zapowiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.
• Związani z Nowoczesną eksperci powołani w ramach sieci "Lepsza Polska" mają konsultować z Polakami nowy program partii.

Sieć ekspercką "Lepsza Polska" Nowoczesna powołała na początku lipca; eksperci mają przeprowadzać konsultacje społeczne w regionach, prezentować i konsultować nowy program partii.

"Sieć ekspercka jest strukturą, która jest powołana trochę obok Nowoczesnej. Mogą w niej uczestniczyć nie tylko członkowie partii, ale także eksperci zewnętrzni" - powiedział w poniedziałek w Szczecinie Szłapka. Jak dodał, ogólnopolskie zespoły eksperckie pracują m.in. w obszarze zdrowia, finansów publicznych, czy edukacji, natomiast zespoły eksperckie w regionach piszą programy dedykowane regionom.

"Mamy ramy programowe. Na tej bazie przygotowujemy konkretne rozwiązania dla regionów i całej Polski. To będziemy bardzo dokładnie konsultować przez wakacje i we wrześniu myślę, że odbędzie się konwencja programowa, gdzie wszystko to zbierzemy razem do jednego wspólnego programu" - powiedział Szłapka.

Na Pomorzu Zachodnim rozpoczęło pracę 156 ekspertów, których część jest także spoza Nowoczesnej - powiedziała koordynator krajowy sieci ds. strategii regionalnych i samorządu, a także ekspert ds. programu dla Pomorza Zachodniego Joanna Hołub.

Czytaj też: Nowoczesna chce zaskarżyć ustawę o Trybunale Konstytucyjnym do TK

Jak dodała, eksperci koordynują 20 obszarów, które są istotne dla gospodarki regionalnej, to m.in. samorząd regionalny, ochrona zdrowia, edukacja i rynek pracy. "Najpierw będziemy generowali pomysły, następnie chcemy je analizować, a także diagnozować koszty ich realizacji, jak również możliwość ich wdrożenia, zarówno na szczeblu miasta, regionu, jak i kraju" - dodała.

Pomysły sieci eksperckich po przeanalizowaniu mają być konsultowane m.in. z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i liderami opinii w poszczególnych grupach społecznych - powiedziała Hołub. Jak zapowiedziała, efekty prac ekspertów trafią do komisji sejmowych.

Nowy program ugrupowania pod hasłem "Nowoczesna Polska dla każdego" jest rozszerzeniem podstaw programowych, z którymi Nowoczesna szła do ubiegłorocznych wyborów. Program ten został podzielony na 14 bloków tematycznych dotyczących m.in. edukacji czy kwestii wolności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA