REKLAMA

Nowoczesna: Reforma edukacji nie ma sensu. Żadnych korzyści, tylko koszty

  • Autor: PAP/JS
  • 22 listopada 2016 14:41
Nowoczesna: Reforma edukacji nie ma sensu. Żadnych korzyści, tylko koszty Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) (fot.:Nowoczesna/nowoczesna.org)

• Nie ma żadnych korzyści z reformy edukacji, są tylko koszty; ta reforma przewiduje absurdalne rozwiązania - przekonywała Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).
• Jej zdaniem, szefowa MEN powinna odpowiedzieć na pytanie, po co chce przeprowadzać tę reformę.

"Każda reforma ma sens, tylko wtedy, kiedy korzyści z reformy przewyższają koszty, w przypadku reformy edukacji nie widzimy żadnych korzyści, natomiast widzimy koszty, które poniosą nasze dzieci" - powiedziała Lubnauer na konferencji prasowej w Sejmie.

Czytaj też: ZNP: Na kopcu z kredy nie było flagi państwowej

Stwierdziła, że reforma edukacji zakłada m.in. zniszczenie gimnazjów, które - jej zdaniem - okazały się skuteczne w kształceniu młodzieży.

Według posłanki Nowoczesnej reforma edukacji przewiduje wiele "absurdalnych" i "kuriozalnych" rozwiązań, dotyczących m.in. szkół specjalnych, czy klas dwujęzycznych. "To nie jest reforma edukacji, ale deforma edukacji" - oceniła Lubnauer.

Jej zdaniem, minister edukacji Anna Zalewska powinna odpowiedzieć opinii publicznej na pytanie, po co chce przeprowadzać reformę edukacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA