REKLAMA

Nowoczesna, wybory przewodniczącego: Katarzyna Lubnauer nowym liderem partii

  • Autor: AT
  • 25 listopada 2017 15:25
Nowoczesna, wybory przewodniczącego: Katarzyna Lubnauer nowym liderem partii Katarzyna Lubnauer i Ryszard Petru (fot.nowoczesna.org)

W sobotę (25 listopada) został wybrany nowy przewodniczący Nowoczesnej. Liderem została Katarzyna Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer została w sobotę (25 listopada) wybrana nową przewodniczącą Nowoczesnej. Głosowało na nią 149 członków partii; na jej kontrkandydata Ryszarda Petru - 140.

Lubnauer jest obecnie szefową klubu Nowoczesnej. Według zapowiedzi nowego lidera obecne stanowisko-ma objąć Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- Wyniki pokazują, jak bardzo wyrównany był to pojedynek - powiedziała Lubnauer tuż po ogłoszeniu wyników.

O fotel lidera Nowoczesnej ubiegali się obecny szef ugrupowania Ryszard Petru, wiceszefowa partii i szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Nowoczesnej w Szczecinie poseł Piotr Misiło.

W sobotę poseł Piotr Misiło poinformował, że zrezygnował z ubiegania się o funkcję przewodniczącego Nowoczesnej. Swoje poparcie przekazał Katarzynie Lubnauer.

- Zrezygnowałem z kandydowania na szefa @Nowoczesna przekazując swoje poparcia na rzecz @KLubnauer. Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa i za wyrażone poparcie. Dziękuje bardzo! - napisał Misiło  na Twitterze.

Wcześniej - we wtorek (21 listopada) -  z kandydowania zrezygnowali przewodnicząca regionu mazowieckiego posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz szef regionu lubuskiego poseł Paweł Pudłowski również popierając kandydaturę Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej (Katarzyna Lubnauer, fot.mat.pras.)

Ugrupowania NowoczesnaPL zainicjował Ryszard Petru w kwietniu 2015 r., rozpoczynając tworzenie wokół niego ruchu politycznego. W sierpniu tego samego roku zarejestrowana została partia polityczna Nowoczesna Ryszarda Petru. W wyborach parlamentarnych Petru zarejestrował się jako kandydat z pierwszego miejsca Nowoczesnej w okręgu stołecznym. Początkowo został przewodniczącym klubu poselskiego Nowoczesnej, w kwietniu ustąpił z tej funkcji.

Katarzyna Lubnauer została wybrana do Sejmu z pierwszego miejsca na liście w okręgu łódzkim; od 2016 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Nowoczesnej, od stycznia do maja br. była rzecznikiem prasowym partii. W kwietniu br. Lubnauer zastąpiła Ryszarda Petru na stanowisku przewodniczącego sejmowego klubu Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Temida 2017-11-25 16:05:36
    Teraz mądrze gospodarujcie i będzie przyrost %. Retorycznie, kawę na ławę pisowi trzeba wykadac !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA