REKLAMA

Nowoczesna z nowym liderem? Lubnauer ocenia decyzję posła Misiło

  • Autor: aw/PAP
  • 09 października 2017 13:44
Nowoczesna z nowym liderem? Lubnauer ocenia decyzję posła Misiło Lubnauer podkreśliła, że Nowoczesna "nie jest partią jednego lidera" (fot.:Nowoczesna/materiały prasowe)

Jako "zaskakującą" oceniła szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zapowiedź posła Piotra Misiło o jego kandydowaniu na szefa ugrupowania. Posłanka przypomniała, że przegrał on wybory na lidera partii w Zachodniopomorskiem.

W niedzielę (8 października) poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiedział, że podczas najbliższych wyborów władz w partii będzie się ubiegał o stanowisko jej przewodniczącego. Konwencja wyborcza Nowoczesnej ma odbyć się w dniach 25-26 listopada w Warszawie.

"Piotr Misiło niedawno przegrał wybory na przewodniczącego regionu zachodniopomorskiego nawet bez kontrkandydata, zaskakujące jest więc, że sądzi, że będzie dobrym przewodniczącym całej partii" - podkreśliła Lubnauer. "Oczywiście mamy demokrację w partii, ale ważne jest, żeby przy okazji wyborów budować ugrupowanie, a nie je niszczyć. Jeślibym kandydowała to taki przyświecałby mi cel" - zaznaczyła.

Na początku października poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk został nowym przewodniczącym zachodniopomorskich struktur partii. Wybór Lubczyka był zaskoczeniem, bo wcześniej pewnym kandydatem na przewodniczącego wydawał się Misiło.

Lubnauer podkreśliła, że Nowoczesna "nie jest partią jednego lidera". "Wszyscy tworzymy Nowoczesną, każdy ma trochę inną wizję. Ja też często inaczej myślę niż przewodniczący. Ważne, żeby trzymać się programu partii" - oświadczyła.

Odnosząc się do stwierdzenia Misiło, że "jeśli opozycja: Nowoczesna, PO, PSL, a nawet partia Razem i SLD nie zjednoczą się i wspólnie nie przeciwstawią się rzezimieszkom PiS-u, przegrają kolejne wybory" Lubnauer zauważyła, że pomiędzy partiami opozycyjnymi są wyraźne różnice programowe.

A co za tym idzie, dodała, pomysły na zjednoczenie teraz są "najgorszym z możliwych pomysłów". Posłanka nie wykluczyła jednocześnie, że na wybory parlamentarne w 2019 roku lub nawet na samorządowe 2018 roku lokalnie, mogą powstawać "koalicja rozsądku, nie miłości".

"Nowoczesna jest jedynym ugrupowaniem, które jednoznacznie chce przyjęcia w Polsce euro. Różnimy się w kwestiach programu 500 Plus, związków partnerskich. W tej sytuacji trudno teraz dostrzec wspólne minimum programowe" - zauważyła.

Dodała, że wielu wyborców partii opozycyjnych chce głosować na nie osobno, a zjednoczenie opozycji przyniosłoby efekt odwrotny od zamierzonego, a "PiS rządziłby przez lata".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Anna KLZ 2017-10-09 23:40:12
    sz.p. Lubnauer, z tytułu Pani analitycznej pracy zawodowej, winna Pani wiedzieć, że PiS będzie jeszcze rządziła. Jako Polacy piwinniśmy wspólnie budować następne dni naszego życia, drogi torować do świadomości, wiedzy cywilizacyjnej, wszystko wyczerpuje się z czasem. Wyreżyserowano (czy Ktokolwiek wie kto za tym stoi?) i dopilnowano by patologia w wielu dziedzinach społecznych rozwinęła się . Ciche przyzwolenie? Ludzie chcą godnie, bez lęku o dzień jutrzejszy praworządnie żyć.
  • qwert 2017-10-09 17:36:46
    SWkoro Misiło pozwala sobie na użycie takiego zwrotu; "rzezimieszkom PiS-u" to warto przypomnieć, że na jednym ze stadionów piłkarskich wisiał transparent nazywający tego chama "parówą"! Dość "nowowczesnego" chamstwa !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA