REKLAMA

Nowoczesna zapowiada serwis misiewicze.pl

  • Autor: GP
  • 20 września 2016 15:01
Nowoczesna zapowiada serwis misiewicze.pl Nowoczesna wzywa Polaków do informowania o osobach, które zyskały na zmianie władzy w 2015 roku, a są ewidentnie związane z PiS. (fot.:nowoczesna.org)

• W środę (21 września) Nowoczesna uruchomi stronę misiewicze.pl.
• Lider partii prosił Polaków o informowanie partii o osobach, które skorzystały na zmianie władzy na PiS w 2015 roku a są z partią ewidentnie związane.

We wtorek (20 września) partia Nowoczesna i jej politycy zapowiedzieli kolejną odsłonę akcji komunikacyjnej Misiewicze. W ramach tej inicjatywy politycy Nowoczesnej prezentują osoby, które pozyskały w ostatnich miesiącach funkcje w instytucjach i firmach państwowych a są związane z PiS.

We wtorek pod adresem strony misiewicze.pl widniał tylko szeroki tag misiewicze.

 - Przedstawimy listę 227 osób, które nie mając kompetencji, będąc wyłącznie znajomymi PiS albo byłymi radymi czy posłami PiS, dostały intratne posady w spółkach Skarbu Państwa - mówił na konferencji prasowej w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Partia otwiera się też na kolejne przypadki takich sytuacji. - Nie wszystkich misiewiczów jeszcze znaleźliśmy. Jestem przekonany, że jest ich znacznie więcej - mówił Petru.

Najwięcej nazwisk, które Nowoczesna zakwalifikowała do tzw. misiewiczów jest w Dolnym Śląsku.

- Ważne jest to, by wszyscy Polacy zaangażowali się w tę akcję - apelował do obywateli Petru. - Inaczej nie zwalczymy tego rodzaju nepotyzmu.

Akcję Misiewicze zapoczątkowała nominacja do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej Bartłomieja Misiewicza (działacza PiS i pracownika MON, współpracownika Antoniego Macierewicza). W wyniku sytuacji, która wokół niego zaistniała, Misiewicz zawiesił swoje funkcje w MON i zdecydował się pozwać "Newsweeka" za materiał o sobie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA