REKLAMA

Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

 • Autor: PAP/JS
 • 15 lipca 2017 18:29
Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu Ryszard Petru (fot. PTWP)

Nowoczesna wysłała list do międzynarodowych instytucji z prośbą, aby ich przedstawiciele pojawili się w polskim Sejmie - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Chodzi o zmiany w ustawach dot. sądownictwa.

"Musimy szukać działań skutecznych, stąd jedna z form jakie podjęliśmy jest list z prośbą o solidarność do międzynarodowych instytucji po to, aby pojawiły się w Sejmie" - odpowiedział Petru pytany przez dziennikarzy, jakie kroki podejmie formacja w celu zablokowania ustaw wprowadzających zmiany w sądownictwie.

"Chciałbym zobaczyć jak marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie wpuszcza Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, albo przedstawiciele Senatu USA na posiedzenie Sejmu" - dodał polityk.

"Chodzi też o to, żeby cały świat monitorował sytuację w Polsce, bo u nas zaczyna być jak na Białorusi i Ukrainie. Trzeba będzie sprawdzać proces wyborczy. Doszło do tego, że trzeba sprawdzić, jak wygląda w Polsce proces podejmowania decyzji przez parlament. Naszym zdaniem jest niedemokratyczny, a zauważmy, że nie ma Trybunału Konstytucyjnego, do którego można by się odwołać" - podkreślił Petru.

"Rozważamy też ścieżkę międzynarodową odwołania się do instytucji europejskich w przypadku, gdyby zła ustawa (o Sądzie Najwyższym) została przyjęta" - dodał Petru mówiąc o projekcie ustawy o SN autorstwa PiS.

Lider Nowoczesnej był pytany, co zrobi by zablokować ustawę o SN. "Potrzebne są dwie formy działań. Pierwsza parlamentarna, ale pamiętajmy że jesteśmy w mniejszości. Druga pozaparlamentarna, czyli szeroki udział Polaków na ulicach. Ważne jest także tłumaczenie, co tak naprawdę oznacza wywalenie wszystkich sędziów Sądu Najwyższego" - odpowiedział Petru.

Jak dodał, "cała akcja PiS polega na tym, aby Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, ci którzy zostali skazani na trzy lata, niby zostali ułaskawieni przez prezydenta byli wybawieni". "SN najprawdopodobniej podtrzymałby wyrok sądu, że ułaskawienia jest nieważne i Kamiński z Wąsikiem wylądowaliby w więzieniu" - dodał.

"PiS wprowadza ustawy pod siebie, chroniąc kolesi. Mówią, że jest kasta sędziów, a tak naprawdę chronią kastę PiS-owskich przestępców przed wyrokami sądów" - podkreślał lider Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • siurpriz 2017-07-16 15:15:36
  Do kogo będzie jeździć Petru na skargę, kiedy Ziobro wprowadzi w Polskich Sądach standardy Europejskie ??? Znowu przyjdzie temu kundlowi jeździć na Maderę.
 • Państwo bezprawia! 2017-07-16 08:11:10
  W parlamencie Europejskim dobrze gadał, zyskał sobie sprzymierzeńców w przedmiocie łamania praw człowieka w Polsce, co z powyższego wynikło Platforma Obywatelska narobiła w gacie, w związku z powyższym Petru należało niezwłocznie odwołać z przewodniczącego Nowoczesnej , teraz to tylko błazen totalnej opozycji!!!
 • PRL po 27 Latach. 2017-07-15 20:55:56
  Tak trzeba zrobic,instalacja Komuny cala Para.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA