REKLAMA

Nowy dowódca przeszedł kurs nadzorowany przez radziecki wywiad wojskowy? MON dementuje

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2017 23:08
Nowy dowódca przeszedł kurs nadzorowany przez radziecki wywiad wojskowy? MON dementuje Antoni Macierewicz w rozmowie z portalem niezalezna.pl podkreślił, że "dokumenty pana generała zostały bardzo dokładnie sprawdzone"

Dokumenty gen. Krzysztofa Motackiego zostały bardzo dokładnie sprawdzone; on sam na własną prośbę poddał się również badaniu wariografem - powiedział portalowi niezalezna.pl minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Portal onet.pl podał, że Antoni Macierewicz mianował dowódcą Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu oficera po kursie nadzorowanym przez radziecki wywiad wojskowy GRU. To najważniejsze NATO-wskie stanowisko w Polsce - podkreślił portal.Gen. Motacki w rozmowie z Onetem przyznał, że skończył kurs w zakresie rozpoznania wojskowego w ZSRR. Przekonuje, że nie był to kurs GRU, lecz "okołowojskowy".

Z naszych informacji wynika, że szef MON wiedział o tym epizodzie w karierze generała - podał portal. Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód w Elblągu ma koordynować działania batalionów NATO na wschodniej flance.

Antoni Macierewicz w rozmowie z portalem niezalezna.pl podkreślił, że "dokumenty pana generała zostały bardzo dokładnie sprawdzone". "On sam na własną prośbę poddał się również badaniu wariografem" - dodał szef MON.

"Był wszechstronnie sprawdzony kontrwywiadowczo i mogę z całą stanowczością zapewnić, że żadnego kursu GRU nie przeszedł. Wszelkie informacje, jakoby tak miało się stać, są po prostu nieprawdziwe" - oświadczył minister obrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-10-04 10:39:08
    Panie Macierewiczu: Zakładam, że jest tak jak Pan powiedział. W takim razie proszę skierować do sądu sprawę przeciwko Onetowi. Może te różne media oduczą się rozpowszecniania kłamstw.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA