REKLAMA

Nowy premier: Co z Beatą Szydło po złożeniu funkcji premiera?

  • Autor: PAP/AT
  • 08 grudnia 2017 09:39
Nowy premier: Co z Beatą Szydło po złożeniu funkcji premiera? Beata Szydło kandydatem Polski na komisarza w KE? (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Beata Szydło może być kandydatem Polski na komisarza w KE lub będzie  pełniła funkcję wicepremiera w nowym rządzie - wynika z informacji przekazanych przez Marcina Horała (PiS).

Horała, który był gościem radiowej Jedynki, był pytany, czy rozważany jest wariant, że Beata Szydło miałaby być kandydatką na polskiego komisarza w Komisji Europejskiej.

"To jest jeden prawdopodobnych scenariuszy. Polska niewątpliwie potrzebuje swojej silnej reprezentacji w Europie. Dotychczasowa pani komisarz pani Elżbieta Bieńkowska, tu spuśćmy zasłonę milczenia, więc bardzo przydałaby się nam bardzo sprawny i oczywiście propolski przede wszystkim polityk na tym stanowisku. Jedna z prawdopodobnych możliwości, prawdopodobnych wariantów rozwoju sytuacji" - powiedział poseł PiS.

Czytaj też: Czego można się spodziewać po rządzie Mateusza Morawieckiego?

Dopytywany o inne prawdopodobne warianty powiedział, że jednym z nich jest po prostu pozostanie Szydło w rządzie do wyborów parlamentarnych, "w funkcji wicepremiera, być może do spraw społecznych, to jeszcze się rozstrzygnie".

Pytany, kiedy poznamy skład rządu "zaprojektowanego" przez nowego premiera Mateusza Morawieckiego powiedział: "Może jeszcze w tym roku, chociaż mamy święta, Nowy Rok, więc może z początkiem przyszłego roku" - mówił.

Czytaj też: Odejście w szczycie popularności to zjawisko niespotykane w polityce

Pytany, czy zmiany strukturalne zapowiadane przez Szydło zostaną przeprowadzone, czy ta koncepcja została porzucona. "Zmiany strukturalne były koncepcją pani premier w wariancie takim, gdyby pozostała na swoim stanowisku. One miały przewidywać również wzmocnienie roli pana Mateusza Morawieckiego jako koordynatora całej polityki gospodarczej rządu. Teraz kiedy sam został premierem może mieć na to inny pomysł" - mówił Horała.

Zaznaczył, że "zmiana strukturalna nawet musi zajść, bo do tej porty mieliśmy pewną unię personalną na stanowisku ministra finansów i ministra rozwoju". "Siłą rzeczy ta osoba przestał być tym ministrem, wiec tu może się pojawić dwóch ministrów i pewne zmiany strukturalne będą, ale nie w tej koncepcji, o której mówiliśmy kilka tygodni temu" - mówił Horała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA