REKLAMA

Nowy rząd: Jak Polacy oceniają ministrów?

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 08:19
Nowy rząd: Jak Polacy oceniają ministrów? Polacy ocenili skład nowego rządu (fot.premier.gov.pl)

Morawiecki, Radziwiłł i Gowin są najlepiej ocenianymi ministrami. Na końcu stawki plasują się Macierewicz, Ziobro i Kamiński.

"Rzeczpospolita" sprawdziła, jak Polacy odbierają skład rządu Beaty Szydło.

Jak wynika z sondażu IBRiS, w czołówce najlepiej ocenianych szefów resortów są: wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki (63 proc. pozytywnych wskazań), minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (po 53 proc.).

Za podium są szef MSZ Witold Waszczykowski (47 proc.) i rzecznik rządu Elżbieta Witek (46 proc.). Dalej uplasowali się wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i szef MSW Mariusz Błaszczak (po 45 proc.) oraz minister finansów Paweł Szałamacha (44 proc.).

Na przeciwnym biegunie, z największym odsetkiem negatywnych wskazań, znaleźli się: szef MON Antoni Macierewicz (62 proc. źle ocenia tę kandydaturę), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (po 51 proc.).

Wśród osób, których negatywne oceny przeważają nad pozytywnym znalazła się jeszcze tylko szefowa KPRM Beata Kempa (37 do 35 proc.).

*IBRiS przeprowadził sondaż w dniach 13-14 listopada na próbie 1100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • życie! 2015-11-17 09:02:55
    Zdecydowanie za wcześno na ocenianie, afery znamy w tym największą w historii malwersacji środków Unijnych przy masowych zimnach oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin na budowlane, gdzie właściciele gruntów niebyli stronami postępowania.Gdzie są nasze prawa obywatelskie, prawo własności nieruchomości za tym szereg praw regulowanych Polską Konstytucją prawo do obrony strony postępowania.Szach, mat paraliż Rządu!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA