REKLAMA

Nowy szef podkarpackiego PSL: Mieczysław Kasprzak zastąpi Jana Burego

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2015 09:47
Nowy szef podkarpackiego PSL: Mieczysław Kasprzak zastąpi Jana Burego Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL w ostatnich wyborach nie uzyskał mandatu (fot.PTWP/Paweł Pawłowski)

Jan Bury zrezygnował z funkcji szefa podkarpackich struktur PSL. Zastąpi go Mieczysław Kasprzak, który jako jedyny z tego ugrupowania na Podkarpaciu zdobył mandat poselski w ostatnich wyborach.

Informację o rezygnacji Burego i wybraniu nowego szefa ludowców w regionie potwierdził sam Kasprzak.

Jak powiedział Kasprzak, powodem ustąpienia Burego z funkcji było to, że nie dostał się on do Sejmu na kolejną kadencję. Zarząd wojewódzki partii przyjął jego rezygnację.

Jan Bury nie dostał się do sejmu

Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL w ostatnich wyborach nie uzyskał mandatu; otrzymał prawie 5,3 tys. głosów, to ponad trzy razy mniej niż w wyborach cztery lata temu. Bury był przewodniczącym klubu PSL od listopada 2011 r. Wcześniej był m.in. wiceministrem skarbu państwa w rządzie PO-PSL. Funkcję szefa podkarpackiego PSL pełnił od wielu lat.

Kasprzak dodał, że jego kandydatura na nowego szefa podkarpackich ludowców została przyjęta zdecydowaną większością głosów.

Bury nadal członkiem zarządu

Dopytywany o Burego zaznaczył, że nadal jest on członkiem zarządu wojewódzkiego partii.

O Burym ostatnio było głośno z powodu zarzutów, jakie chce mu postawić katowicka prokuratura. Chodzi o zarzuty nakłaniania wysokich rangą funkcjonariuszy publicznych do niezgodnego z prawem wpływania na wyniki konkursu na stanowiska szefów delegatury NIK w Rzeszowie i wpływania na wyniki kontroli prowadzonej przez NIK w jednej z podkarpackich gmin.

We wrześniu wnioskiem prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu zajmowała się Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. Posłowie nie uchylili wówczas immunitetu Buremu, zdecydowali zwrócić się do prokuratury o dodatkowe materiały. Prokuratura chce postawić Buremu zarzuty z art. 231 kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień - co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA