REKLAMA

Nowym wiceministrem skarbu został Paweł Gruza

  • Autor: GP
  • 26 kwietnia 2016 11:58
Nowym wiceministrem skarbu został Paweł Gruza Paweł Gruza na spotkaniu poświęconym podatkom. (fot.:youtube.com)

• Premier Beata Szydło powołała Pawła Gruzę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, poinformował resort.
• Nominacja została ogłoszona we wtorek (26 kwietnia).

- Paweł Gruza jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył również w licznych merytorycznych szkoleniach, seminariach i konferencjach w Polsce i za granicą (m.in. kursy standardów rachunkowości polskiej i międzynarodowej, ustawodawstwo gospodarcze Unii Europejskiej, międzynarodowe planowanie podatkowe, branżowe programy szkoleniowe) - czytamy w komunikacie.

Zarządzał wieloma interdyscyplinarnymi projektami dla firm z sektora przemysłowego i finansowego. W latach 2000-2006 pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst & Young. Od 2007 roku był wspólnikiem i członkiem zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a w lipcu 2014 r. został partnerem w polskiej kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax, podano także.

Przeczytaj: Nowoczesna walczy o publikację wyroku TK

- Jest współautorem pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautorem pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT (2004, wybór i redagowanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE). Jest także autorem artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz prasie ekonomicznej - czytamy w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA