REKLAMA

O czym rozmawiał polski szef MSZ z ministrami spraw zagranicznych Szwecji i Austrii?

  • Autor: Parlamentarny.pl (AS)
  • 23 listopada 2015 18:57
O czym rozmawiał polski szef MSZ z ministrami spraw zagranicznych Szwecji i Austrii? Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski rozmawiał dzisiaj telefonicznie z ministrami spraw zagranicznych Szwecji i Austrii (fot. Twitter)

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski rozmawiał dzisiaj telefonicznie z ministrami spraw zagranicznych Szwecji i Austrii: Margot Wallström oraz Sebastianem Kurzem - poinformowało MSZ.

msz.jpg

Ministrowie Witold Waszczykowski i Margot Wallström wyrazili nadzieję na kontynuację znakomitych stosunków pomiędzy Polską a Szwecją. Podkreślili też chęć zacieśniania współpracy przede wszystkim w zakresie polityki bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego. Zwrócili także uwagę na politykę wschodnią Unii Europejskiej, w tym podkreślili konieczność wsparcia wysiłków reformatorskich na Ukrainie - czytamy na stronie MSZ.

Ministrowie wyrazili nadzieję, że kwestie te będą przedmiotem bezpośrednich polsko-szwedzkich konsultacji w najbliższym czasie.

Minister spraw zagranicznych Austrii Sebastian Kurz podkreślił z kolei dobrą współpracę pomiędzy Polską i Austrią oraz zaprosił szefa polskiego MSZ do złożenia wizyty w swoim kraju.

Szefowie szwedzkiej i austriackiej dyplomacji pogratulowali ponadto ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu objęcia stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • MSZ_odwojowany 2015-11-23 22:35:47
    Czy p. Waszczykowski upomniał premiera Szwecji że powinni zwrócić to co zagrabili w czasie Potopu. Tak samo powinien zacząć rozmowę z Austriakami - konieczne są przeprosiny za wredną politykę Kaunitza. Od tego powinien zacząć patriotyczny polityk - w końcu jego głównym zadaniem jest wstanie z klęczek. Reszta jest nieważna.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA