REKLAMA

Obrona Terytorialna. Bakun: Nikt nie rzuci WOT przeciwko dywizjom zmechanizowanym

  • Autor: GP
  • 22 listopada 2016 08:16
Obrona Terytorialna. Bakun: Nikt nie rzuci WOT przeciwko dywizjom zmechanizowanym Poseł Bakun jest deputowanym na Sejm RP z okręgu podkarpackiego. (fot.:youtube.com)

• Obrona Terytorialna nie będzie, w ocenie posła Kukiz'15, formacją walczącą na froncie z dywizjami zmechanizowanymi.
• Polityk ocenił, że sytuacja w USA po wyborach wymaga ostrożnego działania w temacie bezpieczeństwa.
• W MON w poniedziałek (21 listopada) debatowano o Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT) i zaprezentowano wyposażenie tych formacji.

Poseł Kukiz'15, Wojciech Bakun uzasadniał niektóre powody powołania Obrony Terytorialnej. Część klubu formacji Pawła Kukiza wyraziła poparcie dla inicjatywy MON, którą Sejm proceduje.

- Wszyscy obawiają się zmiany polityki Stanów Zjednoczonych pod nową administracją, w tym zwłaszcza  zmiany polityki obronnej - mówił poseł, zaczynając od kontekstu polityki międzynarodowej. Jednocześnie przekonywał, że nikt nie ma zamiaru młodych ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) "rzuci przeciwko dywizjom zmechanizowanym". Rozmowa miała miejsce w TVP Info w wtorek (22 listopada).

Projekt Obrony Terytorialnej był obecny w programie PiS w 2015 roku. W poniedziałek (21 listopada) MON zorganizował spotkanie, którego celem było zapoznanie opinii publicznej z ideą i wyposażeniem, które dostarczone zostanie WOT.

Minister Antoni Macierewicz relacjonował postęp prac w parlamencie dotyczący WOT, jak i chwalił całe przedsięwzięcie.

- Żołnierz WOT będzie wyposażony przez polski przemysł. To jest dobra odpowiedź na wątpliwości niektórych środowisk, czy aby wojska WOT będą dysponowały nowoczesną bronią.

Odpowiadał też na wysuwane wobec nowej formacji oskarżenia opozycji. Politycy PO wielokrotnie powtarzali, że pomysł WOT to budowanie przez Antoniego Macierewicza "prywatnego wojska".

- (WOT) to jest cześć armii polskiej. To nie są jakieś odrębne siły zbrojne niepodporządkowane hierarchii państwa - zapewniał Macierewicz. - To jest oczywiste.

Do sił, które mają powstać w ramach Obrony Terytorialnej już miało się zgłosić ponad 10 000 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • deWOTka 2016-11-22 10:06:30
    Oczywiście że WOT nie będzie walczył z żadnym wojskiem a z manifestacjami i sprzeciwami przeciwko jedynie słusznej władzy. Proponuję nową nazwę: ZOAM (zmotoryzowane oddziały Antoniego Maciarewicza).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA