REKLAMA

Obywatele RP "blokują miesięcznice" i "epatują agresją wobec modlących się"

  • Autor: PAP/AT
  • 12 lipca 2017 08:52
Obywatele RP "blokują miesięcznice" i "epatują agresją wobec modlących się" (fot.twitter.com/ObywateleRP)

Władysław Frasyniuk, były polityk UW i Paweł Kasprzak, lider ruchu Obywatele RP pojawiają się na Krakowskim Przedmieściu, aby blokować miesięcznice smoleńskie i epatują agresją wobec osób, które przychodzą się modlić - pisze "Gazeta Polska".

5 lipca 2017 r., kawiarnia Rue de Paris na Saskiej Kępie. Przy jednym stoliku w ogródku siedzą Piotr Niemczyk, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, Władysław Frasyniuk, były polityk UW, i Paweł Kasprzak, lider ruchu Obywatele RP. Łączy ich opozycyjna przeszłość w PRL-u, a dziś - zwalczanie obecnej władzy - czytamy "Gazecie Polskiej".

W najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej” Dorota Kania ujawnia nowy polityczny projekt salonu, czyli ruch Obywatele RP. Prześledzenie listy nazwisk głównych twarzy ruchu rzuca zupełnie nowe światło na podejmowane przez jego członków działania.

Czytaj też: Miesięcznica smoleńska: Koszty ochrony manifestacji poniosą blokujący? Obywatele RP: Śmieszne rzeczy

Dziennik informuje, że Frasyniuk i Kasprzak pojawiają się na Krakowskim Przedmieściu, aby blokować miesięcznice smoleńskie i że "epatują agresją wobec osób, które przychodzą się modlić". "Krzyki, gwizdy i przemoc są metodami, którymi posługują się ludzie określający się jako Obywatele RP oraz ich akolici. Wśród nich są między innymi osoby związane ze służbami specjalnymi (także w PRL-u), działacze KOD-u i osoby wspierające totalną opozycję" - czytamy w "GP".

Gazeta przytacza słowa lidera Obywateli RP ze spotu zachęcającego do wpłacania darowizn na konto Fundacji Wolni Obywatele RP. "Chcemy zapewnić sprawny kanał informacyjny o naszych akcjach, a także politycznych przedsięwzięciach, do których coraz bardziej intensywnie się przygotowujemy" - mówi Paweł Kasprzak. W dalszej części można się dowiedzieć o planach inicjatyw politycznych i o zorganizowaniu profesjonalnego zespołu, który "za pieniądze będzie wykonywać ciężką pracę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA